Italský region Kalábrie chce zvýšit používání svobodného softwaru

novinky.png Emilio de Masi, regionální předseda strany Italia dei Valori, spolu s Dominikem Talaricem a Josephem Giordanem podali Regionální radě návrh zákona o používání svobodného a open-source softwaru.  

Návrh zákona obsahuje čtyři svobody

Dne 30. června se ve městě Crotone v italském regionu Kalábrie konala tisková konference, kde se Emilio de Masi vyjádřil, že použitím svobodného a open-source softwaru může region ušetřit až 675 milionů eur. Také podotkl: „Návrh zákona se zrodil z přesvědčení, že svobodný software je strategickou volbou, protože tento software je liberální a nikoho nezvýhodňuje... Free a open source usnadňuje demokracii, boří kulturní bariéry, zapojuje účastníky a zpřístupňuje inovace.

Návrh zákona uvádí čtyři svobody dané nadací Free Software Foundation:

  • svoboda používat program,
  • svoboda studovat, jak program pracuje,
  • svoboda redistribuovat kopie programu,
  • svoboda vylepšovat program a uveřejňovat tato zlepšení.

Další italské regiony se připojují

I v dalších italských regionech jsou přijímány zákony o svobodném a open-source softwaru. „Veřejné správy stále ještě shromažďují zákony,“ říká Flavia Marzano, členka italského sdružení pro otevřený vládní systém, na svém blogu.

Podobný zákon o svobodném a open-source softwaru byl přijat v italském regionu Puglia.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 
 
 
woo jaw demo hz