Jak v LibreOffice vytvořit elektronickou knihu

Writer Podívejte se na video (screencast), jak v LibreOffice Writeru vytvořit elektronickou knihu ve formátu EPUB.  

S rozmachem elektronických čteček roste také potřeba do nich převádět dokumenty. S běžnými formáty si čtečka buď vůbec neporadí nebo je nezobrazí optimálně ke čtení. Proto je potřeba používat speciální formáty, jako je například EPUB.

Převádět dokumenty lze i v LibreOffice, a to po instalaci potřebného rozšíření. Podívejte se na video, jak se to dělá – od výchozího dokumentu a instalace rozšíření až po výsledný soubor ve formátu EPUB.

Další informace o tomto formátu, například jak zkonvertované dokumenty vylepšovat nebo v čem je číst na počítači, najdete v článku na LinuxEXPRESu.

(Jako ve škole) Průměr: 2.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar Simona Vítů
Odpovědět
Jak v LibreOffice vytvořit elektronickou knihu
8. 02. 2024, 10:08:45
Jak to EPUB stáhnu?
user avatar neutr
Odpovědět
Jak v LibreOffice vytvořit elektronickou knihu
9. 02. 2024, 18:56:25
EPUB stahovat nemusíte. Stačí zvolit export do EPUB (možnost verze 2 a 3. Také je možné ukládat hotovou práci do DocBook - pozor je rozdíl v ukládání a exportu - viz nabídka soubor.

Podívejte se co se líše na LinuxExpresu - Vlastimil OTT tam popisuje problematiku. Odkaz je v citovaném článku. Bohu žel asi budete muset experimentovat. Není asi možné popsat všechny postupy a možnosti.

Článek je 11 let starý, proto nevím co je v této oblasti nového. Já programy pro čtečky nepoužívám. Pracuji na Wordpressu a tak to fomtátuji nanejvýš do HTML 4, nebo i 5 (je na to rozšíření).

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz