Je tady Krita 3.0, pomohlo komunitní financování

Krita Tvůrci grafického editoru Krita vydali novou verzi 3.0, na jejíž přípravě se vydatně podílelo komunitní financování (crowdfunding). Stahovat a instalovat můžete Kritu pro Windows, Linux a OS X.  

Grafický editor Krita je čím dál populárnější a jeho popularita se projevila i na zájmu finančně podpořit jeho vývoj. Právě komunitní financování (crowdfunding) mělo značný podíl na tom, že byla připravena a vydána nová verze 3.0. Je k dispozici pro Windows, Linux a OS X, plus samozřejmě zdrojové kódy.

Nyní běží nová crowdfundingová kampaň, jejímž cílem je získání prostředků na vývoj zajímavých vektorových a textových nástrojů.

Hlavní novinkou nové verze Krity je možnost přímé tvorby animací metodou „snímek po snímku“. Z dalších nových funkcí lze zmínit například podporu přichytávání (snapping) u drtivé většiny nástrojů, vylepšení práce s vrstvami, celkové zrychlení aplikace (s využitím vykreslování pomoí OpenGL 3.0) nebo využití všech procesorových jader při práci s filtry.

Krita 3.0

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar zvedavec
Odpovědět
Je tady Krita 3.0, pomohlo komunitní financování
4. 06. 2016, 22:12:11
Kritu jsem neznal, teď byla i ve zprávách někde jinde (zive..). Vypadá na solidního kandidáta na jednoduchou grafiku do školy.
Nevypadá jako Gimp (tedy proč to udělat přítulně...), umí to standardní operace, má to křivky, vrstvy a vypadá, že to půjde pustit bez instalace (což jsem zkusil, ale ne na serveru bez práva zápisu, to ještě přijde).
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Je tady Krita 3.0, pomohlo komunitní financování
4. 06. 2016, 22:31:34
Krita je výborná hračka, ta nezklame. Na seznamu doporučeného softwaru ji máme pěkně dlouho.
www.exospace.cz/software#krita
user avatar Michal
Odpovědět
Je tady Krita 3.0, pomohlo komunitní financování
5. 06. 2016, 11:08:43
Ono Krita má podle mě trochu jiný účel než Gimp. Gimp je spíše na úpravy již hotových obrázků, koláže, ... Kdežto Krita spíše na vytváření a celkově pro digitální malíře.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Je tady Krita 3.0, pomohlo komunitní financování
5. 06. 2016, 12:40:58
Neporovnávám účel Gimpu a Krity, ale uchopitelnost jejich GUI. A v tom se mi zdá Krita (po velmi zběžném vyzkoušení) jako lepší - chová se standardně.

Že je určená primárně na tvorbu grafiky, to mi nemusí vadit. Co potřebuju na základní škole na úpravu fotek a jednoduché koláže má - selekci, vrstvy, křivky.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz