Jonathan Corbet o minulosti, současnosti a budoucnosti LibreOffice

LibreOffice Známý linuxový odborník Jonathan Corbet komentuje dění okolo balíku LibreOffice. Vidí především živou komunitu rychle přidávající funkce a odstraňující chyby.  

Jonathan Corbet je znám jako linuxový vývojář, spoluautor knihy Linux Device Drivers a spoluzakladatel a aktivní autor magazínu LWN.net. Na základě dojmů z konference LinuxCon Europe, kde vystoupil i Michael Meeks s přednáškou o LibreOffice, nyní komentuje dění okolo tohoto kancelářského balíku.

Vidí především živou, činorodou komunitu, která do balíku rychle přidává nové funkce a opravuje nalezené chyby (k čemuž vydatně přispívá i unikátní vývojářský nástroj BiBisection). Zmiňuje také některé významné novinky, které budou ve verzi 4.2 – kromě již dobře známé akcelerace programu Calc například mnohem rychlejší XML parser, zabudování databáze Firebird (místo dosavadní HSQLDB), integraci Google Disku nebo nový panel pro zadávání matematických výrazů.

Z hlediska vzdálenější budoucnosti Jonathan Corbet připomíná mobilní a cloudovou verzi, pokračující vylepšování nástrojů pro spolupráci či hybridní PDF soubory. Ovšem, jak cituje Michaela Meekse, i přes rostoucí komunitu a přibývající vývojáře i podporující firmy jsou stále vítani noví lidé, kteří by mohli k vývoji přispět.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz