K dispozici opravná verze LibreOffice 7.3.1 Community

LO.png V pátek 4. 3. 2022 byla vydána opravná verze LibreOffice 7.3.1, první opravný balík z řady 7.3. Je určena pro komunitní využití.   

Nadace The Document Foundation oznámila vydání prvního opravného balíku LibreOffice řady 7.3 s označením LibreOffice 7.3.1 Community. Oprava je určena pro komunitní fanoušky a nadšence, nikoliv pro korporátní nasazení. Nová verze opravuje téměř sto chyb (jejich přehled zde, zde a zde).

LibreOffice 7.3.x poskytuje dosud nejlepší podporu pro formáty Microsoft Office. Připomínáme, že Microsoft neuplatňuje v Microsoft Office schválený ISO standard OOXML Strict, ale OOXML Transitional, formát odvozený z proprietárních binárních formátů Microsoftu.

LibreOffice 7.3.1 lze stáhnout na stránce LibreOffice. Tam je též k dispozici LibreOffice 7.2.5 Community, aktuální verze LibreOffice, kterou lze použít v byznys sféře. Firmám, úřadům a dalším profesionálním uživatelům doporučujeme využít komerčních služeb certifikovaných partnerů ekosystému LibreOffice – jejich přehled je zde. Díky příspěvkům těmto společnostem, které se podílejí na vývoji LibreOffice, je možno zachovat vývoj tohoto oblíbeného kancelářského balíku.

Na příští týden je naplánováno vydání LibreOffice 7.2.6 Community.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz