KDE a GNOME do poradního výboru TDF

Informace KDE e.V. a GNOME Foundation jsou novými členy poradního výboru The Document Foundation. Naopak TDF vstupuje do poradních výborů obou organizací.  

Členy poradního výboru The Document Foundation se nově stávají dvě organizace stojící za významnými projekty linuxových desktopových prostředí: KDE e.V. (projekt KDE, prostředí KDE Plasma) a GNOME Foundation (projekt GNOME, prostředí GNOME Shell).

V obou případech je zastoupení reciproční, tedy TDF vstupuje do poradních výborů těchto organizací. Znamená to těsnější spolupráci při vývoji těchto desktopových prostředí a balíku LibreOffice, díky čemuž může být balík do těchto prostředí integrován kvalitněji a s menším úsilím.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar zvedavec
Odpovědět
KDE a GNOME do poradního výboru TDF
17. 06. 2016, 06:59:50
Spíš by mne potěšila těsnější/lepší integrace do windows...
user avatar Juraj
Odpovědět
Re:KDE a GNOME do poradního výboru TDF
17. 06. 2016, 11:24:47
V tom prípade by na tom mohli zapracovať vývojári a používatelia windows

Ja verím v slobodnú Antarktídu > plnú tuxov :)
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:KDE a GNOME do poradního výboru TDF
17. 06. 2016, 15:48:26
Uživatelé možná, ale vývojáři těžko (leda tajně). LO je aktuálně jediná skutečná desktopová konkurence MSO (i když větší konkurencí jsou webové kanceláře).
user avatar Mara
Odpovědět
KDE a GNOME do poradního výboru TDF
17. 06. 2016, 18:26:32
Těším se, až si jednou TDF koupí jednu skomírající nejmenovanou firmu z Redmondu.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:KDE a GNOME do poradního výboru TDF
17. 06. 2016, 22:13:01
MS se přeorientovává. Zvolna se přestává zajímat o jednotlivé uživatele a cílí na firmy. Do toho zapadá i akvizice LinkedIn. Možná budou brzy Windows i Office úplně zdarma pro nekomerční použití, zatímco u firem se přitvrdí ve stylu Adobe. Určitě ale nenastane situace, že by MS jako celek skomíral - mj. i proto, že postupně odhazuje dřívější dogmata, jako třeba že svobodný software je virus nebo že MS SQL nikdy nebude pro Linux.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz