Klasifikační nástrojová lišta v LibreOffice

LibreOffice 5 Miklos Vajna informuje o implementaci klasifikační lišty v LibreOffice. Lišta umožňuje snadno označit dokumenty jako klasifikované ve smyslu bezpečnostní politiky.  

Vývojář Miklos Vajna pokračuje v implementaci funkcionality podporované nizozemským ministerstvem obrany. Další hotovou funkcí, která je k dispozici ve vývojové verzi LibreOffice 5.2, je klasifikační nástrojová lišta.

Ta umožňuje snadno klasifikovat dokument v rámci bezpečnostní politiky (například „Důvěrné“ nebo „Jen pro vnitřní použití“). Dokument může mít vodoznak, informace v hlavičce a patičce a také informativní zprávu zobrazovanou při práci s dokumentem.

Navíc LibreOffice také kontroluje přenosy dat mezi dokumenty přes schránku a při pokusu přenést data z více chráněného dokumentu do méně chráněného zobrazí varování. Implementace je založena na standardech BAF a BAILS.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
IBM POWER
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak uvést elektronický podpis do života

podpisÚplně správně bychom měli mluvit o biometrickém elektronickém podpisu. Biometrická data jsou totiž důležitým předpokladem pro případné ověření podpisu v případě, že to bude nutné.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz