Knihovna pro dokumenty PageMaker, lepší XHTML export a konvertor dokumentů

LibreOffice V pátém vydání LibreOffice Weekly News se můžeme dočíst například o knihovně pro práci s dokumenty programu Adobe PageMaker, o lepším XHTML exportu z programu Calc nebo o novém konvertorů dokumentů.  

Je tady páté vydání týdeníku LibreOffice Weekly News (LOWN), opět plné novinek z vývoje LibreOffice. V rámci osvobozování dokumentů vznikl nový projekt – knihovna libpagemaker. Slouží pro otevírání souborů DTP aplikace Adobe PageMager; knihovna je zatím samozřejmě ve velmi rané fázi vývoje.

Že na tom export do XHTML z programu Calc není zrovna dobře, je jasná věc. Nový vývojář Andrew Sayers připravil 17 patchů, které by to měly napravit. Možnosti frameworku LibreOfficeKit (použitého například i při vývoji LibreOffice pro Android) ukázal nový projekt konvertoru dokumentů: lloconv. Je mnohem rychlejší, než když se pro konverzi spouští LibreOffice.

V LOWN 5 toho najdete samozřejmě mnohem více, novinek je několik desítek a kromě vývoje jich nejvíce spadá do oblasti dokumentace.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz