Konference InstallFest zachráněna a chystá se na další ročník

installfest_s.png Jako bájný Fénix vylétla z popela tradiční konference InstallFest, které reálně hrozil zánik. Aktuálně jsou v plném proudu přípravy na další setkání, které proběhne ve dnech 16. a 17. března 2024.  

Po loňské přestávce se tzradiční česká konference InstallFest vrací na scénu. Další ročník proběhne ve dnech 16. a 17. března 2024 v prostorách Fakulty elektrotechnické ČVUT na Karlově náměstí (konkrétně budova E).

Nejistý osud konference

V posledních ročnících organizoval InstallFest Jakub Jančička, který navázal na předchozí organizátorskou práci Petra Hodače (ten konferenci organizoval od roku 2009). Vždy ochotný, příjemný student vkládal do přípravy konference mnohé, nakonec zůstal jako organizátor prakticky osamocen. Navíc loňský rok pobýval v zahraničí, do přípravy konference se tedy nemohl zapojit. Z dostupných zpráv již ani nepředpokládal, že by dále konferenci organizoval.

Připomeňte si: Postřehy z konference InstallFest 2022

Po zjištění okolností napřel své síly ing. Pavel Píša z FEL ČVUT, který oslovil příslušné osoby a vyjednal povolení pro pořádání konference. Do organizace konference se pustil Jan Langmaier z Klubu Sillicon Hill. Konference, která má v Česku tradici od roku 1999, je tak alespoň pro letošek zachráněna. Již nyní lze na konferenci přihlásit svůj příspěvek nebo workshop, a to přes stránku konference, kde najdete odkaz na Pretalx.

Installfest

Na co se můžete těšit

Krom přednášek a workshopů se návštěvníci mohou stavit na některém ze stánků (jako již tradičně zde bude i stánek nadace The Document Foundation a na něm členové nadace, kteří rádi odpoví na otázky ohledně novinek či problémů v LibreOffice). Přednášky jsou filmovány pracovníky Audiovizuálního centra Strahov. Na záznam z předchozího ročníku (v roce 2022) se můžete podívat zde.

Bližší info:

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz