Konference LibreOffice 2018: Záznamy přednášek

libocon2018.png Ve dnech 25. až 28. září 2018 proběhla v albánské Tiraně mezinárodní konference LibreOffice 2018. Přinášíme videa, jež byla na této konferenci natočena.  

První video je ze samotného úvodu konference – přítomné vítá zástupkyně albánské komunity a na pódium vstupují jednotliví klíčoví aktéři konference, členové nadace The Document Foundation. Na závěr vítá shromážděné albánský starosta Ericon Veliaj.


Následují záznamy z vystoupení zástupců hlavních sponzorů konference. Nejdříve Michael Meeks z Collabory a následně Thorston Behrens z německé společnosti CIB. Firma Collabora je největším přispěvatelem do zdrojového kódu LibreOffice a má na starosti (spolu s IceWarp) vývoj online verze LibreOffice. Obě firmy rovněž poskytují profesionální podporu uživatelům, která je dostupná zde.


Na konferenci nemohla chybět nejvýraznější tvář LibreOffice, Italo Vignoli, s tradičním projevem o stavu projektu.


Heiko Tietze má v LibreOffice na starosti uživatelské rozhraní. Na konferenci představil novou barevnou paletu, gradienty a styly tabulek spolu s novými ikonovými sadami a další.


O uživatelském rozhraní hovořil rovněž Caolan McNamara, jeho přednáška však byla zaměřena více na framework GtK.


Na konferenci byl přítomen rovněž Simon Phipps, prezident iniciativy OSI (Open Source Initiative). Téma jeho příspěvku bylo dvacetileté výročí OSI.


Poslední video, natočené albánskou komunitou, obsahuje shrnutí konference. Účastníci konference se zpovídají, proč se konference účastní a jaký přínos pro ně má.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Petr Valach

Petr Valach

OpenOffice používám od roku 2004, od roku 2011 LibreOffice. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


LinuxEXPRES (news 300px)
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz