Květen – měsíc LibreOffice, ocenění studentů za překlad

tdf.png Nadace TDF vyhlašuje měsíc květen za měsíc LibreOffice. Francouzští studenti dostali ocenění za překlad příručky LibreOffice Math 7.0.   

Květen – měsíc LibreOffice

Nadace The Document Foundation vyhlašuje měsíc květen za měsíc LibreOffice. Během této tradiční akce mohou zájemci přispět do projektu LibreOffice. Všichni přispěvatelé dostanou balíček nálepek a 10 vylosovaných pak merch nadace – hrnky, mikiny, trička, batohy a další předměty.

Banner akce Květen - měsíc LibreOffice Banner akce Květen - měsíc LibreOffice

Přispět mohou lidé se znalostmi programování, ale nejen oni. Možnosti, jak přispět, jsou následující:

  • Odpovědi uživatelům na stránce Ask LibreOffice.

  • Potvrzování chyb v Bugzille. Nové chyby je třeba potvrdit, změnit status na NEW a připsat komentář, na jakém zařízení a s jakou verzí LibreOffice byla chyba potvrzena.

  • Propagace sociálních kanálů LibreOffice, jako jsou Twitter a Mastodon, na vlastních sociálních kanálech (prostřednictvím hashtagu #libreoffice).

  • Překlad uživatelského rozhraní – zájemci mohou kontaktovat český lokalizační tým na konferenci lokalizace@libreoffice_org a dovědět se bližší informace na stránce LibreOffice.

  • Výpomoc s kódováním. Ačkoliv je kódová základna LibreOffice rozsáhlá, mohou zájemci přispět vyřešením jednoduchých úloh (Easy Hacks). Pro bližší informace navštivte stránku LibreOffice, wiki developerského týmu a wiki věnovanou jednoduchým úlohám.

  • Přispění do dokumentace. Pro bližší informace navštivte stránku LibreOffice a wiki stránku dokumentačního týmu.

Nabízený merch Nabízený merch

Francouzští překladatelé oceněni

Studenti francouzské univerzity Université de Bretagne Occidentale obdrželi od nadace ocenění za svůj překlad uživatelské příručky pro LibreOffice Math 7.0. Ocenění je formou digitálního odznaku, což je PNG soubor s metadaty o oceněném a jeho příspěvku. Soubor je možno poté validovat.

Odznak oceněných překladatelů Odznak oceněných překladatelů

A jak jsou na tom Češi?

Český lokalizační příspěvek je ohromný. Jak se můžete přesvědčit (na naší stránce nebo stránce LibreOffice), pořizují se překlady k většině programových modulů, a to dlouhodobě od verze 6.4. Stále je vítána pomoc dobrovolníků, kteří najdou všechny důležité informace na wiki stránce.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz