Lepší chybová hlášení pod Windows

Vývoj a ladění Jan Holešovský píše o tom, jak lze nyní kvalitněji hlásit chyby způsobující pád LibreOffice pod Windows.  

I přes veškerou snahu vývojářů se může občas stát, že jejich program za běhu „spadne“, tedy vykoná něco, co způsobí jeho náhlé ukončení. Týká se to samozřejmě i kancelářského balíku LibreOffice. Aby se daly chyby způsobující padání opravit, potřebují mít vývojáři přesné informace o tom, co pádu bezprostředně předcházelo.

Získat tyto informace pod systémem Windows bývá dost komplikované, nicméně v LibreOffice 4.2 (od RC1) to jde mnohem snáze, jak píše Jan Holešovský. Stačí si doinstalovat Debugging Tools for Windows od Microsoftu a pak běžnou instalaci LO připojit k tzv. symbolovému serveru podle jednoduchého návodu. Získané informace velmi pomohou k odstranění chyby způsobující pád programu.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

22 Nabídka sportovních sázek

22betBookmaker, který od roku 2017 směřuje svou nabídku ke klientům z České republiky, si získává stále větší oblibu, a to nejen díky velmi vysokým sazbám a obrovské rozmanitosti oborů a akcí, které zahrnují sázení, ale také stránky s aktuálními novinkami, informacemi o událostech a dokonce o sekci podcastů.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz