Lepší chybová hlášení pod Windows

Vývoj a ladění Jan Holešovský píše o tom, jak lze nyní kvalitněji hlásit chyby způsobující pád LibreOffice pod Windows.  

I přes veškerou snahu vývojářů se může občas stát, že jejich program za běhu „spadne“, tedy vykoná něco, co způsobí jeho náhlé ukončení. Týká se to samozřejmě i kancelářského balíku LibreOffice. Aby se daly chyby způsobující padání opravit, potřebují mít vývojáři přesné informace o tom, co pádu bezprostředně předcházelo.

Získat tyto informace pod systémem Windows bývá dost komplikované, nicméně v LibreOffice 4.2 (od RC1) to jde mnohem snáze, jak píše Jan Holešovský. Stačí si doinstalovat Debugging Tools for Windows od Microsoftu a pak běžnou instalaci LO připojit k tzv. symbolovému serveru podle jednoduchého návodu. Získané informace velmi pomohou k odstranění chyby způsobující pád programu.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz