Lepší podepisování dokumentů v LibreOffice

LibreOffice 5 Miklos Vajna informoval o vylepšení elektronických podpisů u dokumentů. Nově půjde ke každém přidat také popisek pro lepší orientaci.  

V minulosti šel k dokumentu v LibreOffice přidat jen jeden elektronický podpis téhož autora. Nyní jich lze přidat více - protože ale každý může mít jiný význam (což je důvodem, proč tam takových podpisů může být více), implementoval nyní Miklos Vajna podporu pro nastavení popisku každému podpisu.

Vývoj této funkce podpořilo nizozemské ministerstvo obrany. Protože pro funkci není podpora ve specifikaci formátu ODF, je popisek uložen jako implementačně specifický element metadat.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 
Nepodařilo se připojit k serveru.

Komentáře

user avatar XMen
Odpovědět
Lepší podepisování dokumentů v LibreOffice
18. 03. 2016, 16:18:00
A toto je ten hlavny problem. ODF je uz defacto mrtvy format, ktoremu chyba velmi vela vlastnosti aby bol konkurencie schopny. Je na case ho forknut a zacat rozvyjat pod TDF spolu s LO.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Lepší podepisování dokumentů v LibreOffice
24. 03. 2016, 00:54:32
ODF je mrtvý formát, který používá čím dál víc lidí a firem a státních institucí na světě - PECKA :D
http://forum.exospace.cz/viewtopic.php?f=92&t=329
user avatar XMen
Odpovědět
Re:Re:Lepší podepisování dokumentů v LibreOffice
24. 03. 2016, 13:14:04
Ano to je sice pravda ale idu do slepej ulicky. Uz dnes je prakticky tazke implementovat vystup z LO pretoze niektore veci si zacina riesit po svojom, namiesto toho aby to riesil format. Nakoniec tu budeme mat iba dalsi monopol vo forme LO a bat sa ako dlho ho este niekto bude vyvijat. Toto moze byt v buducnosti tazky argument proti pouzitiu ODF a jemu podobnych formatov.

Navyse niektore chybajuce features uz teraz brania nasadeniu u dalsich uzivatelov.

Taktiez neexistuje ziadna roadmapa, kedy bude dalsia verzia ODF a ked za par rokov aj vyde, tak uz bude zastarala. Pritom sa jedna o format, co su hlavne veci dohody a netreba tam riesit nejake tazke technologicke prekazky.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz