Lepší zobrazení PDF vložených do dokumentů LibreOffice

Novinky Vajna Miklos vylepšil zobrazení PDF souborů vložených jako obrázky do dokumentů v LibreOffice a následně exportovaných opět do PDF.  

Před časem implementoval Vajna Miklos za podpory firmy PMG podporu vkládání PDF do dokumentů v LibreOffice (jako obrázků). Původní metoda, využívající referenční XObject, byla jednoduchá, ale pokud se dokument následně vyexportoval do PDF a výsledný soubor otevřel v jiném prohlížeči než Adobe Readeru, místo kvalitní podoby se zobrazil jen nekvalitní náhled.

Původní zobrazení

Nová implementace už referenční XObject nepoužívá, je založena na tokenizéru vytvořeného původně k validaci dokumentů. Ten zpracuje stream v PDF, extrahuje z něj jen potřebnou stránku a tu pak vloží do dokumentu. Výhodou je kromě kvalitnějšího zobrazení následně vyexportovaného PDF jeho menší velikost, nevýhodou nemožnost získat zpět kompletní původní vložený soubor (obsahující všechny stránky).

Nové zobrazení

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz