LibreOffice 4.1 je na světě

LO.png Po čtyřech vydaných release cadidates a pouze s jednodenním zpožděním oproti konkurenčnímu Apache OpenOffice byla 25. 7. uveřejněna další verze populárního kancelářského balíku LibreOffice, tentokrát s číslem 4.1.  

Na co se mohou uživatelé těšit? Asi nejpodstatnější novinkou je možnost přidávání písem do jednotlivých souborů. Pokud jste se těšili na nový panel v OpenOffice, pak vězte, že se jej dočkáte i v této verzi LibreOffice, byť oficiálně jen v testovacím režimu (je přejat z projektu Apache OpenOffice). Byly opraveny tisíce chyb, vylepšena podpora s formáty Microsoft Office, přidána možnost vytvoření prezentace na základě fotoalba a další.

Bližší podrobnosti o novinkách v této verzi programu chystáme (a uvítáme do týmu další autory, kteří by se o své zkušenosti chtěli podělit).

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar Michal Jedlička
Odpovědět
LibreOffice 4.1 je na světě
31. 07. 2013, 13:54:51
Po nainstalování jsem zjistil, že mi nefungují hypertextové odkazy v dokumentech :-( - rychle jsem přešel zpět na 3.6.7.2 :-)
user avatar LuboK
Odpovědět
Re:LibreOffice 4.1 je na světě
31. 07. 2013, 15:16:34
Hypertextove odkazy u mna funguju (LO 4.2.0.4). Je ale potrebne pri kliku stlacit klavesu CTRL, alebo v Nastroje > Moznosti.. > karta Zabezpecenie > tlacidlo Moznosti.. zrusit zaskrtnutie "Na otvaranie hypertextovych odkazov je potrebny ctrl+klik".
user avatar Michal
Odpovědět
Re:Re:LibreOffice 4.1 je na světě
1. 08. 2013, 08:42:47
Díky za radu. Až bude chvíle, tak to znovu zkusím.
user avatar Martin
Odpovědět
LibreOffice 4.1 je na světě
9. 08. 2013, 08:12:39
Ja bych docela uvital aby konecne OO a LO meli plne implementovan funkce opentype fontu ligatury a podobe hracky... truetype aspon co se tyka fontu Linux Libertine funguji automaticky, ale zas nejde slevani znaku treba v nadpisu z vetsim rozpalem vypnout a takova automaticka ligatura pak vypada hnusne.

A pak by docela potesilo kdyby priprava tisku umela rozvrhnout tisk na signatury a s posledni signaturou se nejak poprat aby byla do paru. Zatim to tisknu jako brozury od strany 1-16, 17-33, 34-50 atd je to zbytecne zdlouhave.

Tak co by mel bezny uzivatel, ktery neumi dobre anglicky a neni programator, aby se zapojil do debaty vyvojaru, udelat aby aspon zacali uvazovat o necem podobnem, kdyz pry uz i GIMP ma plnou podporu OpenType tak v cem by mohl byt problem to nevykuchat z GIMPU a pouzit do Open/Libre Office. Predem diky za nejaky nastin moznosti.
user avatar Martin
Odpovědět
Re:LibreOffice 4.1 je na světě
9. 08. 2013, 09:21:31
Aha tak zda e ze uz je to 8 let nahlasene jako bug https://issues.apache.org/ooo/show_bug.cgi?id=43029 a jeste se nikomu nechtelo na to sahnout :-(
user avatar strepon
Odpovědět
Re:LibreOffice 4.1 je na světě
9. 08. 2013, 21:48:52
O podpoře OpenType se diskutuje u tohoto bugu: https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=58941, ale ve fázi implementace to není. (Mimochodem pro ty ligatury by šlo u Linux Libertine použít Graphite místo OpenType, tam vypnout jdou.)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz