LibreOffice 4.2.5

LibreOffice Je tady LibreOffice 4.2.5, před pár dny byla vydána také verze 4.3 RC1.  

The Document Foundation (TDF) ohlásila vydání LibreOffice 4.2.5. Nová verze kancelářského balíku obsahuje opravy 155 chyb. Na vývoji se podílelo dohromady více než 800 přispěvatelů – jejich rostoucí počet si pochvaluje předseda TDF Thorsten Behrens: „Podařilo se nám přilákat nejméně tři nové přispěvatele každý měsíc po dobu 46 měsíců za sebou, průměrně více než 200 nových přispěvatelů ročně.“

Před třemi dny byla vydána také verze 4.3 RC1. O tomto víkendu probíhá „bug hunting session“, nicméně chyby lze samozřejmě hledat a hlásit i mimo toto období. Zájemci o působení v oblasti QA jsou stále vítáni, pomoc při své činnosti mohou získat prostřednictvím e-mailové konference nebo IRC.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Karel Vlachovský
Odpovědět
LibreOffice 4.3RC1
24. 06. 2014, 08:01:10
Zkoušel jsem předchozí i poslední versi 4.3. Předchozí se mi vůbec nespustila- stále se "načítala", poslední se sice spustí, ale hned se sama ukončí po chybě. Systém vista 32b. Malér byl v tom, že předposlední se nainstavovala souběžně s funkční versí 4.2, stačilo ji jen nepoužít. RC1 ale nahradila versi 4.2- tu jsem musel odinstalovat, znovu nainstalovat 4.2.4 (nyní mám již 4.2.5) a znovu vyplnit možnosti (ty se odinstalací vymazaly).
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:LibreOffice 4.3RC1
24. 06. 2014, 11:05:53
Problémy se spouštěním prosím nahlaste jako chybu zde: https://www.libreoffice.org/get-help/bug/

Jinak verze RC po instalaci nahradí dříve nainstalovanou verzi - je tomu tak proto, že RC je vlastně už finální verze, která může být přímo vydána (i když RC1 a RC2 ještě vydávána nebývá).

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz