LibreOffice 4.4 zjednoduší odstraňování hlavních prvků prezentací

Impress Dnes, pokud chcete v Impressu (ať již v OpenOffice nebo LibreOffice) odstranit z prezentace některý z hlavních prvků, musíte jít složitě přes menu. V LibreOffice 4.4 bude stačit stisknout klávesu Delete.  

Předlohy snímků a zobrazení Podklady v programu Impress obsahuje tzv. hlavní prvky. Jsou to oblasti záhlaví, zápatí, čísla snímku a data/času (ve skutečnosti je těchto prvků víc, ale ty jsou pevně spjaty s předlohami). Pokud některý z těchto prvků nechcete mít zobrazen, lze ho vypnout, ale jen přes funkci v menu: Zobrazit  → Předloha → Hlavní prvky...

Pro LibreOffice 4.4 se připravuje vylepšení, které umožní odstraňovat prvky pouhým stiskem klávesy Delete po vybrání daného prvku myší (dnes pokus o takovou operaci ani neohlásí, že nelze element smazat). Pro případné opětovné zapnutí, bude-li potřeba, se použije přístup přes menu jako dosud.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak uvést elektronický podpis do života

podpisÚplně správně bychom měli mluvit o biometrickém elektronickém podpisu. Biometrická data jsou totiž důležitým předpokladem pro případné ověření podpisu v případě, že to bude nutné.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz