LibreOffice 4.5 bude podporovat časová razítka v PDF

LibreOffice Chystaná verze 4.5 kancelářského balíku LibreOffice rozšíří podepisování PDF o podporu časových razítek. Konečně se také dočkáme 64bitové verze pro Windows.  

V nedávno vydané verzi 4.4 kancelářského balíku LibreOffice byla zcela přepracována (dříve problematicky fungující) podpora podepisování PDF dokumentů. Zatím ale chybí možnost přidávat časová razítka, která jsou potřebná pro ověřování času vzniku dokumentu a jeho podepsání (po expiraci certifikátu k podpisu už nelze bez časového razítka zjistit, zda byl dokument podepsán v době platnosti certifikátu).

To se změní v připravované verzi 4.5, do níž bude implementována podpora časových razítek podle specifikace RFC 3161. Mezi další novinky chystané verze patří vylepšení podpory monitorů s vysokým rozlišením, vylepšení práce s kurzory myši a především nativní 64bitová verze LibreOffice pro Windows. Vydání verze 4.5 je plánováno na přelom července a srpna.

(Jako ve škole) Průměr: 1.67 | Hodnotilo: 6
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz