LibreOffice 6.1.3 a 6.0.7, aktuality z dění kolem LibreOffice

lo60icon.png Nadace The Document Foundation oznamuje vydání dvou opravných balíčků. Podíváme se i na uplynulé události v komunitě LibreOffice za poslední dva měsíce.  

Aktualizace LibreOffice 6.0.7, určená pro korporátní uživatele, obsahuje 66 oprav chyb a regresí (jejich přehled zde, zde a zde) a vychází z řady Still. Verze LibreOffice 6.1.3 vychází z řady Fresh, obsahuje nejnovější funkce a je určena pro uživatele, kteří tyto nové funkce rádi zkouší. Aktualizace opravuje 66 chyb a jejich přehled najdete zde a zde.

Aktualizace můžete stahovat z české stránky LibreOffice.

Aktuality z dění kolem LibreOffice

  • Na konferenci droidcon ve Vídni, určené pro vývojáře aplikací pro Android, se mluvilo i o androidí aplikaci LibreOffice. Ta je velmi omezená, poskytuje minimum funkcí a pouze několik uživatelských prvků, které lze testovat, chyby se tak odhalují až v průběhu životního cyklu aplikace. Záměrem je však přidat do aplikace editační funkce. Zájemci z řad vývojářů mohou začít na stránce wiki.

Aplikací pro Android, které přečtou dokumenty LibreOffice, je více. V dohledné době provedeme jejich test a s výsledky vás seznámíme.

  • Jak už jsme vás informovali, dokumentační tým připravil nový manuál LibreOffice pro verzi 6. Stahovat jej můžete zde.
  • 22. října se uskutečnil tradiční bughunting, jehož cílem bylo najít co nejvíc chyb v chystané verzi LibreOffice 6.2. Další bude následovat 19. listopadu a účastnit se jej mohou doslova všichni. I tentokrát budou připraveni mentoři, kteří vás povedou, můžete se ptát na věci, které vás kolem LibreOffice zajímají. Můžete se však zapojit i jinak, nejen samotným vyhledáváním chyb, ale i popularizací, sdílením, překlady či s tvorbou dokumentace. Bližší informace najdete zde a souhrn novinek ve verzi 6.2 na wiki.
    Přidejte se k českému vývojovému týmu LibreOffice! Na stránce si vyberte oblast, které se chcete věnovat, a kontaktujte český tým, který vede Stanislav Horáček z naší redakce. Rovněž můžete přispět finanční částkou na pomoc vývoji aktuálně nejlepšího (možná nejen) svobodného kancelářského balíku na světě. Aby si stále udržel krok s dobou a byl čím dál lepší, potřebuje prostředky na vývoj a aktivní uživatele, ochotní přispět jedním z výše uvedených způsobů.
  • Česká LibreOffice komunita žije! Na konferencích LinuxDays a OpenAlt jste mohli vidět dva její účastníky, Stanislava Horáčka a Zdeňka Crhonka. Ti se zde setkali i se slovenskými zástupci, předně pak s Milošem Šrámkem, který má na starosti slovenskou lokalizaci LibreOffice. Stanislav a Zdeněk své zážitky shrnují zde. Asi nejvýznamnější je zjištění, že čeští uživatelé neznají online verzi LibreOffice. Přitom tato aplikace je nyní velmi mocná a spolehlivě může konkurovat např. Google Docs.

linuxdays2.png Stanislav Horáček a Zdeněk Crhonek v diskusi se studentem, každoročním návštěvníkem konference LinuxDays

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Petr Valach

Petr Valach

OpenOffice používám od roku 2004, od roku 2011 LibreOffice. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


AIMTEC
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz