LibreOffice 6.1.3 a 6.0.7, aktuality z dění kolem LibreOffice

lo60icon.png Nadace The Document Foundation oznamuje vydání dvou opravných balíčků. Podíváme se i na uplynulé události v komunitě LibreOffice za poslední dva měsíce.  

Aktualizace LibreOffice 6.0.7, určená pro korporátní uživatele, obsahuje 66 oprav chyb a regresí (jejich přehled zde, zde a zde) a vychází z řady Still. Verze LibreOffice 6.1.3 vychází z řady Fresh, obsahuje nejnovější funkce a je určena pro uživatele, kteří tyto nové funkce rádi zkouší. Aktualizace opravuje 66 chyb a jejich přehled najdete zde a zde.

Aktualizace můžete stahovat z české stránky LibreOffice.

Aktuality z dění kolem LibreOffice

  • Na konferenci droidcon ve Vídni, určené pro vývojáře aplikací pro Android, se mluvilo i o androidí aplikaci LibreOffice. Ta je velmi omezená, poskytuje minimum funkcí a pouze několik uživatelských prvků, které lze testovat, chyby se tak odhalují až v průběhu životního cyklu aplikace. Záměrem je však přidat do aplikace editační funkce. Zájemci z řad vývojářů mohou začít na stránce wiki.

Aplikací pro Android, které přečtou dokumenty LibreOffice, je více. V dohledné době provedeme jejich test a s výsledky vás seznámíme.

  • Jak už jsme vás informovali, dokumentační tým připravil nový manuál LibreOffice pro verzi 6. Stahovat jej můžete zde.
  • 22. října se uskutečnil tradiční bughunting, jehož cílem bylo najít co nejvíc chyb v chystané verzi LibreOffice 6.2. Další bude následovat 19. listopadu a účastnit se jej mohou doslova všichni. I tentokrát budou připraveni mentoři, kteří vás povedou, můžete se ptát na věci, které vás kolem LibreOffice zajímají. Můžete se však zapojit i jinak, nejen samotným vyhledáváním chyb, ale i popularizací, sdílením, překlady či s tvorbou dokumentace. Bližší informace najdete zde a souhrn novinek ve verzi 6.2 na wiki.
    Přidejte se k českému vývojovému týmu LibreOffice! Na stránce si vyberte oblast, které se chcete věnovat, a kontaktujte český tým, který vede Stanislav Horáček z naší redakce. Rovněž můžete přispět finanční částkou na pomoc vývoji aktuálně nejlepšího (možná nejen) svobodného kancelářského balíku na světě. Aby si stále udržel krok s dobou a byl čím dál lepší, potřebuje prostředky na vývoj a aktivní uživatele, ochotní přispět jedním z výše uvedených způsobů.
  • Česká LibreOffice komunita žije! Na konferencích LinuxDays a OpenAlt jste mohli vidět dva její účastníky, Stanislava Horáčka a Zdeňka Crhonka. Ti se zde setkali i se slovenskými zástupci, předně pak s Milošem Šrámkem, který má na starosti slovenskou lokalizaci LibreOffice. Stanislav a Zdeněk své zážitky shrnují zde. Asi nejvýznamnější je zjištění, že čeští uživatelé neznají online verzi LibreOffice. Přitom tato aplikace je nyní velmi mocná a spolehlivě může konkurovat např. Google Docs.

linuxdays2.png Stanislav Horáček a Zdeněk Crhonek v diskusi se studentem, každoročním návštěvníkem konference LinuxDays

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz