LibreOffice 6.3.5, slovenská vláda testuje LibreOffice

LO.png Vyšel opravný balík LibreOffice 6.3.5. Slovenská vláda se rozhodla otestovat LibreOffice pro případné nasazení. Nyní lze skládat ECDL zkoušku z databází pomocí LibreOffice 6. Český překlad na 100 procentech.   

LibreOffice 6.3.5

Nadace The Document Foundation oznamuje vydání opravné verze LibreOffice 6.3.5, pátého opravného balíčku z rodiny LibreOffice 6.3. LibreOffice 6.3.5 je z řady Still, je tedy určena pro korporátní využití a měla by být odladěnější než nová řada 6.4. Tato verze opravuje 84 chyb a regresí (jejich přehled zde a zde). Stáhnout si ji lze ze stránky LibreOffice.org. Další aktualizaci LibreOffice 6.3.6 lze očekávat na přelomu dubna a května.

Slováci testují LibreOffice

Velice zajímavá informace se objevila na LinkedIn profilu Jaroslava Kmeťa, generálního ředitele sekce informatizace veřejné správy na Úřadu místopředsedy vlády pro investice a informatizaci Slovenské republiky:

SLOBODNÝ A OTVORENÝ KANCELÁRSKY BALÍK KONEČNE V SLUŽBÁCH ŠTÁTU?

Práve v týchto dňoch, pod gesciou Sekcie IT verejnej správy, Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, rozbiehame aktivitu testovania #opensource riešení v oblasti Office kancelárskych systémov. Cieľom je na profesionálnej úrovni vyskúšať alternatívne riešenie zavedenia opensource na úradoch tak, aby sa znížila absolútna závislosť na jednom vendorovi a aby bolo možné pripraviť podklady potrebné na porovnanie doteraz majoritne využívaného proprietárneho softvéru s ponúkanými alternatívnymi možnosťami, ktoré v budúcnosti môžu pomôcť pri ďalšom centrálnom obstarávaní kancelárskeho office softvéru. Profesionálnou úrovňou sa rozumie taká implementácia projektu, ktorá bude udržateľná, ďalej šíriteľná, nebude jednoúčelová, ale bude reálne konkurovať súčasne zavedenému systému. Práve preto sme včera zoorganizovali stretnutie a prezentáciu spoločnosti #Collabora, ktorá je lídrom v nasadzovaní OpenSource pre najčastejšie používané aplikácie („Collabora Online“ a Collabora Office desktop aplikácie /#LibreOffice/). Okrem ceny, je výhodou tohto riešenia, že štát bude mať svoje dokumenty a údaje plne pod kontrolou.

Informaci přinesla společnost Collabora ve svém tweetu. Věc sledujeme a o bližších skutečnostech vás budeme informovat.

ECDL školení LibreOffice Base

Od 12. prosince 2019 lze v Česku skládat zkoušky z databází v prostředí LibreOffice 6.x podle ECDL standardů. Informuje o tom portál ecdl.cz. Českou mutaci zkoušky poskytl učitel informatiky z chemické průmyslové školy v Pardubicích Radek Weis.

Český překlad na 99 %

Český lokalizační tým boduje! Jak se můžete sami přesvěddčit, lokalizace LibreOffice dosahuje prakticky 100 %. Přitom celou lokalizační anabázi již řadu let spravuje Stanislav Horáček ve spolupráci se Zdeňkem Crhonkem (oba z nadace TDF).

Česká komunita LibreOffice uvítá výpomoc s překladem jak uživatelského rozhraní aplikace, tak doprovodných manuálů. V případě zájmu prosím pište do e-mailové konference lokalizace@cz_libreoffice_org.

Akutality připravujeme ve spolupráci s českou komunitou LibreOffice(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz