Nepodařilo se připojit k serveru.

LibreOffice 6.4.3

LO.png V pátek 17. dubna 2020 vyšla aktualizovaná verze LibreOffice 6.4.3. Podíváme se do zákulisí vývoje LibreOffice a financování nadace TDF. Připomeneme aplikaci Impress Remote pro vzdálené ovládání prezentací.   

LibreOffice 6.4.3

Nadace The Document Foundation oznamuje vydání aktualizované verze LibreOffice 6.4.3. Nová verze opravuje téměř 60 chyb, jejichž přehled naleznete na wiki zde a zde. LibreOffice 6.4.3 patří do vývojové větve Fresh, určené pro fanoušky LibreOffice, kteří mají zájem o nové funkce. Pro firemní nasazení doporučujeme použít verzi 6.3.5. Obě verze si můžete stáhnout z české stránky libreoffice.org.

Podle Release plánu se na konec dubna chystá vydání aktualizované verze LibreOffice 6.3.6 (z řady Still), další aktualizace z řady Fresh se očekává mezi 18. a 24. květnem 2020.

Pohled do zákulisí TDF a vývoje

Každý zájemce má možnost doslova live sledovat vývoj LibreOffice. Slouží k tomu stránka libreoffice.org, na níž se zaznamenávají jednotlivé změny v Gerritu. Po kliknutí na jednotlivou položku v seznamu se zobrazí detail vybrané změny, po stisknutí tlačítka Expand All se lze podívat na rozšířené informace o dané změně. Pomocí rozbalovacího tlačítka Changes můžete přepínat mezi otevřenými, sloučenými (hotovými) a odmítnutými tasky.

Seznam hotových tasků Seznam hotových tasků

Detail vybraného tasku Detail vybraného tasku

Zájemci se také mohou podívat do účetnictví nadace TDF. Dostupné informace se shromažďují na wiki stránce nadace. Zde jsou k dispozici pro jednotlivé měsíce v roce přehledy příjmů a výdajů s rozpisem využití, jako jsou platy, investice atd. Pochopitelně jsou k dispozici jen souhrnné informace.

Účetní souhrn za leden a únor 2019 Účetní souhrn za leden a únor 2019

Impress na dálkové ovládání

„Použijte svůj Android nebo iPhone na dálkové ovládání prezentace Impress,“ vyzývá na svém twiterovém účtu česká komunita LibreOffice. Aplikace Impress Remote umožňuje na dálku prostřednictvím mobilního telefonu ovládat prezentaci v Impressu. Slouží tak jako pokročilejší náhrada za prezentér. O této aplikaci Lukáš Jelínek sepsal článek LibreOffice Impress Remote: ovládejte prezentaci z telefonu. Ačkoliv článek vznikl již před šesti lety, je stále aktuální, přesto se budeme aplikaci Impress Remote a jejím aktuálním využitím zabývat v jednom z nejbližších článků.

Jak získat pomoc

Máte otázku k LibreOffice? Nevíte si s něčím rady? Dostal se program do nestabilního stavu?

Využít můžete dvě česká fóra:

  1. Fórum OpenOffice.cz na adrese forum.openoffice.cz. Toto fórum běží řadu let, je rozčleněné podle oblastí a je dost možné, že odpověď na svou otázku tam již najdete. Stačí hledat.

  2. Členové komunity LibreOffice odpovídají na stránce ask.libreoffice.org. Tuto odpovědnu spravuje Stanislav Horáček z nadace TDF.

Správa LibreOffice souborů ve Windows 10

Harald Berger vytvořil pro úplné začátečníky LibreOffice video, v němž je seznamuje s tím, jak funguje správa souborů ve Windows 10 (a velmi podobně i v Linuxu). Video je tak zaměřeno spíše na soubory jako takové a způsob, jak jsou na disku uchovávány, LibreOffice slouží jen jako ilustrativní příklad. Na video se můžete podívat na blogu nadace.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 
Nepodařilo se připojit k serveru.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Nepodařilo se připojit k serveru.
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.
 
 
woo jaw demo hz