LibreOffice 7.0.3, podpora PDF poznámek v Draw

LO.png Byla vydána minor aktualizace LibreOffice 7.0.3. Tomaž Vajngerl přidává do chystané verze LibreOffice 7.1 podporu pro poznámky v PDF souborech.   

LibreOffice 7.0.3

Nadace TDF oznamuje vydání LibreOffice 7.0.3. Jde o minoritní aktualizaci pro řadu Fresh, určenou pro fanoušky a zájemce o nové funkce, nikoliv průmyslové nasazení. Nová verze opravuje více než 90 chyb, včetně významné chyby v Calcu (pro přepočet vzorců bylo nutno vždy stisknout klávesu [F9]), proto doporučujeme stažení této aktualizace, a to prostřednictvím české stránky LibreOffice, na níž krom této verze najdete i aktuální Still verzi 6.4.7, určenou pro byznys účely, i testovací verzi 7.1.

Podpora pro PDF anotace v Draw

Tomaž Vajngerl ve svém blogu ukazuje, jak se mu daří implementovat do LibreOffice podporu pro komentáře (anotace) v souborech ve formátu PDF. Klasicky import PDF souborů do Draw probíhá prostřednictvím knihovny PDFium. Komentáře v PDF souboru typu pop-up se v Draw zobrazují jako klasické komentáře (viz obrázek).

První fáze implementace podpory PDF poznámek - pop-up komentáře První fáze implementace podpory PDF poznámek - pop-up komentáře

Ale pro zajištění podpory dalších typů anotací bylo třeba knihovnu PDFium rozšířit. Díky tomu bude možno v LibreOffice 7.1 zobrazovat i anotace v podobě geometrických tvarů, jak je zobrazeno na dalším obrázku.

Druhá fáze implementace podpory PDF poznámek - geometrické tvary Druhá fáze implementace podpory PDF poznámek - geometrické tvary

Přehled aktualit připravujeme s českou komunitou LibreOffice. Sledujte stránku na Facebooku a Twitteru.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz