LibreOffice 7.0.4, virtuální školení Bibisectu, TDF oceňuje QA přispěvatele

LibreOffice_NEW.png Byla vydána nová opravná verze LibreOffice 7.0.4. 21. 12. 2020 se uskuteční virtuální školení o QA nástroji Bibisect. Nadace TDF oceňuje nejlepší QA přispěvatele. Na panelech provozovaných AD24 běží reklamní videa o LibreOffice. 30 milionů stažení LibreOffice v roce 2020.   

LibreOffice 7.0.4 opravuje 114 chyb

Nadace TDF oznamuje vydání opravné verze LibreOffice 7.0.4. Ta opravuje 114 chyb (jejich přehled je zde a zde), což je jeden z největších počtů opravených chyb v historii. Doporučujeme proto tuto verzi stáhnout, a to z české stránky LibreOffice. Nová verze vyšla tradičně přesně uprostřed plánovaného release okna 17. 12. 2020. LibreOffice 7.0.4 je z řady Fresh, určené pro nadšence a fanoušky. Pro průmyslové nasazení doporučujeme aktuální verzi 6.4.7 z řady Still (ke stažení také na stránce LibreOffice). Pro uživatele této verze je také připravena profesionální podpora.

Ve vydávání nových verzí z řady Fresh nastane delší pauza. Vydání další sedmičkové verze s označením 7.0.5 je plánováno na druhý týden v březnu.

Virtuální setkání zájemců o QA v LibreOffice

Dne 21. 12. 2020 od 19:00 proběhne setkání zaměřené na QA a využití nástroje Bibisect. Výklad bude určen především začátečníkům, kteří nemají s Bibisectingem zkušenosti a chtějí s ním začít. Bibisect je efektivní způsob, jak zjistit, který commit způsobil v LibreOffice regresi. V průběhu sezení bude prostor i na další otázky a témata z oblasti QA.

Setkání proběhne prostřednictvím Jitsi a pořádá ho Zdeněk Crhonek z nadace TDF. Více o nástroji Bibisect najdou zájemci na wiki.

Komunikační platformu Jitsi využívá i nadace TDF Komunikační platformu Jitsi využívá i nadace TDF

TDF uděluje ocenění top přispěvatelům QA

Nejaktivnější přispěvatelé do Bugzilly LibreOffice byli vyznamenáni nadací TDF. 30 nejvýznamnějších přispěvatelů obdrželo odznak v podobě PNG souboru, jež obsahují metadata o oceněném a jeho úspěších a které lze elektronicky podepsat prostřednictvím externí otevřené služby. Mezi vyznamenanými je i Zdeněk Crhonek z české komunity TDF. Jeho aktivity v oblasti QA však letos poklesly z důvodu vedení překladového týmu, jenž překládá příručky pro LibreOffice.

Odznak pro nejlepší přispěvatele Odznak pro nejlepší přispěvatele

Reklamní video LibreOffice na 7 obrazovkách

Platforma AD24.cz nabídla v loňském roce možnost bezplatného přehrávání reklamních spotů pro neziskové organizace a zájmová sdružení. Této iniciativy se chopil Zdeněk Crhonek z české komunity LibreOffice a ve spolupráci se Stanislavem Horáčkem a Mikem Saundersem připravili českou verzi reklamního spotu. To se nyní promítá již na sedmi místech v Česku (fitness centra, nádraží, čekárny aj.) a denně jej zhlédnou tisíce lidí. Jedním z míst je trafika na nádraží v Čerčanech. Video je zájemcům k dispozici na Nextcloudu nadace TDF.

30 milionů stažení LibreOffice

V roce 2020 dosáhl počet stažení balíku LibreOffice 30 milionů. Na svém twittterovém profilu to připomíná nadace TDF. Zájemci se na twitterovém profilu české komunity LibreOffice co nevidět dovědí, že jen z oficiální české stránky bylo dosaženo 320.000 stažení. K tomu je třeba připočítat stažení přes různé linuxové repozitáře a služby poskytující zdarma dostupný software (jakými jsou Slunečnice, Stahuj aj).

Přehled aktualit připravujeme s českou komunitou LibreOffice. Sledujte stránku na Facebooku a Twitteru.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz