LibreOffice Community 7.1.3, integrace Collabora Online do Alfresco

LO.png Vychází opravná verze LibreOffice Community 7.1.3. Společnost Collabora Productivity integrovala Collabora Online do systému Alfresco.   

LibreOffice Community 7.1.3

Nadace The Document Foundation vydává aktualizovanou verzi oblíbeného kancelářského balíku LibreOffice Community 7.1.3. Ta opravuje 105 chyb (jejich přehled zde a zde), přičemž čtvrtina je zaměřena na zlepšení kompatibility s kancelářskými formáty Microsoft Office. Jak z názvu vyplývá, nová verze je určena pro komunitní použití (nadšenci, přispěvatelé do LibreOffice, domácnosti), pro průmyslové nasazení se doporučuje využít nabídku komerčních firem (jako je např. Collabora Productivity), jež nabízejí komerční podporu. Z ní je pak financován vývoj LibreOffice, proto je vhodné tuto nabídku využívat. Úkolem komunity není řešit problémy, které mají korporace a úřady s využíváním komunitní verze LibreOffice, protože se tak odčerpává zisk komerčním společnostem, které financují a realizují 3/4 vývoje LibreOffice.

Novou komunitní verzi si můžete stáhnout ze stránky LibreOffice. Na ní též najdete důkladněji otestovanou verzi LibreOffice 7.0.5. Uživatelé komunitní verze mohou v případě nutnosti využít komunitní podporu, zájemci o komerční verzi mohou využít jednu z nabídek.

Připomínáme, že LibreOffice je k dispozici též ve formě mobilní a webové aplikace.

Collabora Online & Alfresco

Společnost Collabora Productivity před časem oznámila integraci Collabora Online do open-source ECM (Enterprise Content Management) systému Alfresco. Integrace byla realizována prostřednictvím konektoru Jeci. Jeci je francouzská společnost, která se specializuje na poskytování digitálních open-source služeb a je partnerem Collabora Producitvity. Integrace umožňuje simultánní editaci dokumentů uložených v prohlížeči Alfresco a zároveň v aplikacích Alfresco Share a Alfresco Content. Editace dokumentů prostřednictvím Collabora Online je dokonce rychlejší, protože nedochází ke konverzi souborů. Jak je služba do Alfresca integrována a jak ji lze použít, ukazuje video na Youtube. Je dabováno ve francouzštině, ale lze si zapnout automatický překlad do češtiny.

Editace dokumentu v systému Alfresco prostřednictvím Collabora Online (collaboraoffice.com) Editace dokumentu v systému Alfresco prostřednictvím Collabora Online (collaboraoffice.com)

Přehled aktualit připravujeme s českou komunitou LibreOffice. Sledujte stránku na FacebookuTwitteru.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar kamlan
Odpovědět
chyba v LibreOffice Community 7.1.3
8. 05. 2021, 10:50:57
Narazil jsem na chybu ohledně rámečků označených buněk v tabulce - změna rámečku pro označené buňky změní rámečky v celé tabulce. Nahlášeno zde https://bugs.documentfoundation.org/show_bug.cgi?id=142166
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:chyba v LibreOffice Community 7.1.3
8. 05. 2021, 14:10:56
Díky za info i nahlášení.
user avatar kamlan
Odpovědět
Re:Re:chyba v LibreOffice Community 7.1.3
20. 05. 2021, 14:01:58
Tak je vidět že šlo o jeden z úspěšně a rychle opravených bugů, viz. https://bugs.documentfoundation.org/show_bug.cgi?id=142165

V daily-buildu (zkoušel jsem z 20.5.) již opraveno
Version: 7.2.0.0.alpha1+ (x64) / LibreOffice Community
Build ID: 05366b8e6683363688de8708a3d88cf144c7a2bf
CPU threads: 8; OS: Windows 10.0 Build 17763; UI render: Skia/Raster; VCL: win
Locale: cs-CZ (cs_CZ); UI: en-US
Calc: CL

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz