LibreOffice 7.1 RC2, CfP pro InstallFest 2021

lo_oo_1.png Uživatelům je k dispozici poslední testovací verze LibreOffice 7.1. Čekají nás konference FOSDEM 2021 a InstallFest 2021. Překlad LibreOffice 7.1 je kompletní.   

LibreOffice 7.1 RC2

Široké veřejnosti je nyní k dispozici LibreOffice 7.1 RC2. Jde o čtvrtou (a poslední) testovací verzi před finální verzí, jejíž vydání se očekává v prvním únorovém týdnu. Od vydání poslední testovací verze RC1 bylo do této zapracováno 87 commitů a opraveno bylo 64 chyb. LibreOffice 7.1 bude opět obsahovat spoustu a novinek a vylepšení a jak se můžete přesvědčit v přehledu na wiki (zatím však ještě ne zcela kompletním), největších změn čeká Writer. LibreOffice 7.1 RC2 si můžete stáhnout z české stránky LibreOffice (odkaz ke stažení hledejte vespod stránky). Případné nalezené chyby lze hlásit v Bugzille.

Banner LibreOffice 7.1 RC2 Banner LibreOffice 7.1 RC2

InstallFest 2021 online

Letošní, už 13. ročník konference InstallFest 2021 proběhne pouze online formou, a to ve dnech 6. a 7. března 2021. V tuto chvíli se řeší programová náplň a koncepce konference a je možno (do 2. února 2021) podávat návrhy na přihlášky na této stránce. Podle nich se utvoří i koncepce a formát konference.

FOSDEM 2021

Jak už jsme vás informovali, ve dnech 6. a 7. února se uskuteční největší evropská open-source konference FOSDEM 2021. Jako všechny konference bude i tato online. Jako na předchozích ročnících bude i tentokrát prostor vyhrazen pro LibreOffice. Bližší informace najdete v odkazovaném článku či na blogu LibreOffice.

FOSDEM

Překlad LibreOffice 7.1 téměř stoprocentní

Česká komunita LibreOffice hlásí – uživatelské rozhraní a nápovědu pro LibreOffice 7.1 máme pokryto ze 99 %. Nyní se začíná pracovat na překladech pro LibreOffice 7.2. Stav překladů můžete sledovat na stránce nadace, kde se též můžete zaregistrovat a zapojit do překladů. Pro překlad se používá překladový software Weblate.

Aktuální stav českých překladů LibreOffice 7.1 Aktuální stav českých překladů LibreOffice 7.1

Firma Ranam používá LO/OO přes 10 let

Malá firma Ranam z Hostivic u Prahy využívá přes deset let LibreOffice a OpenOffice (aktuálně jen LibreOffice), a to na několika strojích s Ubuntu. Počítače jsou určené pro sklad a kancelář, takže se hojhně využívá Calc. S problémy se zde nesetkávají. LibreOffice si museli lehce přizpůsobit.

Banner firmy Ranam Banner firmy Ranam

ZŠ Petrovice u Sedlčan: 13 let na LO/OO

Základní a mateřská škola Petrovice u Sedlčan patří mezi školská zařízení, která LibreOffice či OpenOffice využívají dlouhodobě. Poněkud neobvyklá v tomto případě byla motivace pro jejich využívání: „lepší psaní matematických textů“. To je na základní školu poměrně neobvyklé a stojí za to zjistit, pro jaké účely je zde Math využíván.

Budova základní a mateřské školy v Petrovicích u Sedlčan Budova základní a mateřské školy v Petrovicích u Sedlčan

Informace byly získány prostřednictvím dotazníku nadace The Document Foundation. Autorem je Zdeněk Crhonek, dotazníky zveřejňuje Stanislav Horáček. Odpovědi na dotazník lze nalézt na wiki stránce, souhrn pak na stránce LibreOffice.

Přehled aktualit připravujeme s českou komunitou LibreOffice. Sledujte stránku na Facebooku a Twitteru.

Komentáře

user avatar z
Odpovědět
LibreOffice 7.1 RC2, CfP pro InstallFest 2021
23. 01. 2021, 14:28:05
Program LibreOffice přednášek na Fosdemu https://fosdem.org/2021/schedule/track/libreoffice/
user avatar z
Odpovědět
LibreOffice 7.1 RC2, CfP pro InstallFest 2021
23. 01. 2021, 14:35:35
Pravda, u překladů jsem se přehlédl a help 7.1 je jen na 99 %
https://twitter.com/LibreOfficecz/status/1351838631061700608?s=19

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz