LibreOffice 7.2 Community ve statistikách

LibreOffice 7.2 Přinášíme statistický přehled, zachycující LibreOffice 7.2 týden po vydání.   

Nadace The Document Foundation ve svém blogu přinesla zhodnocení, jak si balík LibreOffice 7.2 Community vedl první týden po vydání (oznámení o vydání najdete zde). Čísla jsou to zajímavá a stojí za pozornost:

  • Jen v prvním týdnu došlo k více než 473 tisícům stažení balíku z oficiální stránky LibreOffice. V tomto počtu nejsou zahrnuta stažení z lokalizovaných stránek (jako je cs.libreoffice.org), linuxové repozitáře nebo stránky nabízející freeware a open-source software.

  • Informaci o vydání na Twitteru vidělo téměř 45 tisíc uživatelů, 418 lajkovalo a 187 sdílelo. Na Facebooku vidělo příspěvek 7604 uživatelů, téměř 300 lidí na něj reagovalo a 32 uživatelů jej sdílelo. Stránka na Mastodonu není tak známá, takže tam bylo 48 lajků a 45 sdílení.

  • Jako pro každé vydání major verze LibreOffice bylo i tentokrát připraveno video se shrnutím novinek (video je vždy opatřeno titulky, jejich český překlad pořídil Stanislav Horáček). Na Youtube mělo přes 15 tisíc zhlédnutí a 522 lajků.

  • Zpráva o vydání byla publikována také na Redditu, kde získala přes 1500 lajků.

LibreOffice 7.2 Community si můžete stáhnout z české stránky LibreOffice.

Vydání LibreOffice 7.2 Community se setkalo s ohlasem četných IT věstníků. Na blogu nadace TDF najdete seznam téměř dvaceti z nich, všechny v angličtině. Český a unikátní OpenOffice.cz mezi nim však chybí.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz