LibreOffice bude lépe podporovat dokumenty Microsoft Office 2007

Tabulkový procesor Kancelářský balík LibreOffice bude schopen lépe importovat dokumenty s grafy vytvořené balíkem Microsoft Office 2007, jehož implementace OOXML se liší od speficikace.  

Kancelářský balík Microsoft Office 2007 implementuje formát Office Open XML Transitional způsobem, který se mírně liší od specifikace formátu. To vede kromě jiného k tomu, že při importu dokumentů s grafy (z programu Excel) do balíku LibreOffice vypadají dokumentu jinak, než odpovídá původní podobě.

Kdysi s tím potíže nebyly, ovšem s rozmachem novějších verzí Microsoft Office byla implementace v LibreOffice přizpůsobena těmto verzím, které se více drží specifikace formátu (a verze 2013 už umí i OOXML Strict). Vznikly tedy regrese. Ve firmě Collabora nyní zapracovali na tom, aby se tyto potíže odstranily - v budoucích verzích LibreOffice by tedy dokumenty z Microsoft Office 2007 (obsahující grafy) měly přesněji odpovídat původní podobě.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar js
Odpovědět
LibreOffice bude lépe podporovat dokumenty Microsoft Office 2007
12. 03. 2015, 22:52:08
super, z LO se stává pomalu dobre použitelný balík... když už přidali boční panel, coz lépe využije moderní širokoúhlé displeje, tak ještě vylepší podporu MS dokumentů, za mě ještě kdyby se zcela zbavili javy v kódu a cloudovou HTML5 verzi... jen jestli není už trochu pozdě... ale na druhou stranu každá trochu kvalitní konkurence je dobrá...
user avatar Tomáš Hrůza
Odpovědět
LibreOffice bude lépe podporovat dokumenty Microsoft Office 2007
13. 03. 2015, 10:13:02
Pozdě? Proč pozdě? Působím ve svém okolí jako poradce a servisman domácích počítačů. Ještě nedávno mě všichni přesvědčovali, abych jim na PC rozchodil MS Office, na který byli zvyklí z práce nebo ze školy. Odmítal jsem instalovat nelegální software a nabízel LibreOffice. Různě se nad tím kroutili. LibreOffice rozhodně nebyl přijímán s nadšením. S verzí 4.1 se situace radikálně změnila. LO se najednou líbí. Je rychlý, intuitivní, problémy s kompatibilitou s MS Office prakticky zmizely. Opravdu hodně pomohlo vylepšení vzhledu.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:LibreOffice bude lépe podporovat dokumenty Microsoft Office 2007
13. 03. 2015, 10:37:07
Vylepšení vzhledu?

Připomeňte mi prosím co je jinak.
IMHO to vypadá plusminus pořád stejně (což není hodnocení, ale konstatování).
user avatar SpookY
Odpovědět
LibreOffice bude lépe podporovat dokumenty Microsoft Office 2007
13. 03. 2015, 10:35:49
Co raději dokopat MS k tomu, aby respektoval svůj vlastní "standard", který si protlačil?

Jinak z nové verze 4.4 nejsem vůbec nadšený - blbnou styly, zlobí přes styly nastavené formátování (upozorňuji, že s texťákem umím pracovat), nefunguje korektně resetování do výchozího nastavení stylu (když je např. potřeba zkopírovat text z webu). A tu novou postranní lištu, kde dohromady splácali navigátora a styly, za to bych vraždil.

Bohužel LO se začíná čím dál více "rozesírat" podobně jako další části Linuxu (KDE4 a výše, Gnome3 atd.).
user avatar lp.
Odpovědět
LibreOffice bude lépe podporovat dokumenty Microsoft Office 2007
18. 03. 2015, 23:08:17
Podle popisu to na lepší podporu moc nevypadá. Možnosti grafu OO jsou proti excelu (i proti verzím excelu 2000, xp, ...) hodně omezené. Pokud se nepředělá objekt grafu v oo, tak nezáleží na tom, jak kvalitně je formát excelu přečten. Stejně bude nutné informaci zahodit. S formátem excelu 2007 to tedy tak moc nesouvisí. O minigrafech (sparklines) nepíšu.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
IT Systems - předplatné
 
 
woo jaw demo hz