LibreOffice bude podporovat přímý export do EPUB3

Writer Kancelářský balík LibreOffice bude podporovat přímý export do formátu elektronických knih EPUB3. Odstraní se tím potřeba instalovat rozšíření.  

Program Writer v kancelářském balíku LibreOffice sice podporuje export do velmi široké škály výstupních formátů, chybí však mezi nimi EPUB, který se používá ve čtečkách elektronických knih. Lze sice nainstalovat rozšíření, nemusí to ale být vždy bez problémů, navíc výstup bývá potřeba ještě doladit.

To se ale nyní mění. Výstup do verze 3 formátu EPUB (tedy EPUB3) bude přímo součástí LibreOffice. Zatím je implementována základní podpora, a to i díky nizozemskému ministerstvu obrany a firmě NOU&OFF. Pro výstup se využívá knihovna libepubgen z projektu DLP.

Stránka příručky pro LibreOffice ve formátu EPUB Stránka příručky pro LibreOffice ve formátu EPUB

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 6
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz