LibreOffice Conference 2014 se bude konat v Bernu

Švýcarsko Letošní ročník LibreOffice Conference se bude konat od 2. do 5. září ve švýcarském Bernu.  

O místě a čase konání letošního ročníku LibreOffice Conference je rozhodnuto. Bude to ve švýcarském hlavním městě Bernu od 2. do 5. září. Pořádat ji budou Swiss Open Systems User Group a Institut für Wirtschaftsinformatik na Universität Bern. Místem konání bude zmíněná bernská univerzita.

Hlavní konference začne 3. září, o den dřív proběhne setkání komunity se členy správní rady, technického výboru a certifikačního výboru TDF. „Pořádání LibreOffice Conference v městě Bernu jednoznačně zlepší povědomí o open-source softwaru ve Švýcarsku a snad spustí migrační proces ve veřejné správě, jako už se tomu stalo ve Francii, Německu a Itálii,“ řekli k tomu organizátoři konference.

Bernský kanton nedávno schválil upřednostnění open source ve veřejné správě. Kromě jiného by orgány veřejné správy měly aktivně pátrat po tom, jak překonávat právní a administrativní překážky, které by stály v cestě otevírání zdrojových kódů.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz