LibreOffice hackathon v Tokiu

LibreOffice V japonském Tokiu se konal první hackathon zaměřený na LibreOffice. Hledaly se chyby, překládala dokumentace a psala makra.  

V sobotu 21. prosince se v japonském Tokiu konal hackaton zaměřený na kancelářský balík LibreOffice (první v Tokiu a zřejmě i v celém Japonsku). Patnáct účastníků hledalo chyby v LibreOffice, překládalo dokumentaci (wikistránky TDF) a psalo makra.

Součástí hackathonu byla i krátká přednáška o možnosti upravovat dokumenty ve formátu ODF ve webovém řešení ownCloud – bohužel pro Japonce, nejsou úpravy textů v japonštině podporovány.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
LibreOffice hackathon v Tokiu
26. 12. 2013, 14:24:54
Nevím, zda takovéto hurá akce mají faktický význam ve vylepšování zdrojového kódu programu, ale jsou dobrou motivací pro ostatní a sdělením "hej, jsme tady!"
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:LibreOffice hackathon v Tokiu
26. 12. 2013, 17:03:35
Možná je to hurá akce, možná začátek nějaké systematičtější činnosti. Ostatně, jak pozoruji, v Japonsku si LO začíná docela získávat oblibu. Akce tohoto typu mohou pomoci hlavně při vychytávání chyb souvisejících s exotickými jazyky a písmy.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz