LibreOffice hackathon v Tokiu

LibreOffice V japonském Tokiu se konal první hackathon zaměřený na LibreOffice. Hledaly se chyby, překládala dokumentace a psala makra.  

V sobotu 21. prosince se v japonském Tokiu konal hackaton zaměřený na kancelářský balík LibreOffice (první v Tokiu a zřejmě i v celém Japonsku). Patnáct účastníků hledalo chyby v LibreOffice, překládalo dokumentaci (wikistránky TDF) a psalo makra.

Součástí hackathonu byla i krátká přednáška o možnosti upravovat dokumenty ve formátu ODF ve webovém řešení ownCloud – bohužel pro Japonce, nejsou úpravy textů v japonštině podporovány.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
LibreOffice hackathon v Tokiu
26. 12. 2013, 14:24:54
Nevím, zda takovéto hurá akce mají faktický význam ve vylepšování zdrojového kódu programu, ale jsou dobrou motivací pro ostatní a sdělením "hej, jsme tady!"
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:LibreOffice hackathon v Tokiu
26. 12. 2013, 17:03:35
Možná je to hurá akce, možná začátek nějaké systematičtější činnosti. Ostatně, jak pozoruji, v Japonsku si LO začíná docela získávat oblibu. Akce tohoto typu mohou pomoci hlavně při vychytávání chyb souvisejících s exotickými jazyky a písmy.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz