LibreOffice lze zkompilovat za 17 sekund

Vývoj Kompilace kancelářského balíku byla podstatně zjednodušena a zrychlena. Pro její řízení se využívá gbuild založený na GNU Make a překompilovat celý balík lze za 17 sekund.  

Björn Michaelsen přednášel na konferenci FOSDEM 2014 o tom, jak byl vylepšen proces kompilace kancelářského balíku LibreOffice. Dříve byl poměrně složitý a zahrnoval rekurzivní spouštění příkazu „make“, které přináší komplikace a dost podstatně snižuje rychlost.

Nové řešení využívá gbuild založený na klasickém GNU Make a celý proces (nejen samotná kompilace) je jednoduchý – například přidání knihovny nebo export symbolu jsou záležitostí 1–2 operací, zatímco dříve jich bylo potřeba 6–7.

Také rychlost se zvedla velmi podstatně. S použitím GNU Make 3.81 z distribuce Ubuntu lze (za předpokladu uložení pracovního adresáře na tmpfs o velikosti 5,9 GB) celý balík překompilovat na běžném vývojářském notebooku za pouhých 17 sekund.

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar Juraj
Odpovědět
LibreOffice lze zkompilovat za 17 sekund
10. 02. 2014, 23:48:02
nechcem byť otravný ale aký je bežný vývojársky notebook??
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:LibreOffice lze zkompilovat za 17 sekund
11. 02. 2014, 00:01:39
To je otázka na Björna Michaelsena (já to pouze cituji). Píše, že je tři roky starý, ale nic podrobnějšího ;-)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz