LibreOffice pro 64bitový ARM

Vývoj Architektura AArch64 (tedy 64bitový ARM) nabývá na čím dál větší důležitosti a proto byla zahájena portace kancelářského balíku pro běh na této architektuře.  

AArch64 je 64bitová architektura, která se poprvé objevila u procesorů ARMv8-A a která postupně získává čím dál větší význam. Linuxové jádro ji podporuje od verze 3.7, je dnes podporována v některých linuxových distribucí a například také v systému iOS 7. Ovšem zdaleka ne všechny aplikace jsou zatím schopny fungovat ve 64bitovém režimu a musí se u nich tedy používat 32bitový režim kompatibility.

Mezi 64bitové aplikace se však nyní začíná zařazovat kancelářský balík LibreOffice. Do repozitáře byl přidán první zdrojový kód pro podprou AArch64. Počáteční úroveň podpory se objeví ve verzi LibreOffice 4.4 (tedy začátkem roku 2015).

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz