LibreOffice slaví 6 let

LibreOffice Před 6 lety bylo ohlášeno založení projektu kancelářského balíku LibreOffice. Dnes se na vývoji podílejí lidé ze všech přirozeně osídlených světadílů.  

Dnes je tomu právě šest let, co bylo ohlášeno založení projektu kancelářského balíku LibreOffice a zastřešující organizace The Document Foundation. První verze přišla na svět 25. ledna 2011 a od té doby probíhá dynamický vývoj. Aktuálně tu máme verze 5.2 (řada Fresh) a 5.1 (řada Still); připravuje se řada 5.3, jejíž první verze by měla vyjít začátkem příštího roku, před konferencí FOSDEM.

Balík LibreOffice má silnou komunitu a na jeho vývoji se podílejí lidé ze všech přirozeně osídlených světadílů (a je možné, že uživatele má i na tom zbývajícím kontinentu, tedy v Antarktidě). V souvislosti s The Document Foundation nelze zapomenout ani na Document Liberation Project – projekt vývoje svobodné podpory pro dosud uzavřené datové formáty.

Mapa komunity pracující na LibreOffice (zdroj: blog TDF, public domain) Mapa komunity pracující na LibreOffice (zdroj: blog TDF, public domain)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz