LibreOffice Weekly News #4

LibreOffice Je tady čtvrté vydání zpravodajství LibreOffice Weekly News. Dočtete se například o složitosti vhodného pojmenování různých větví LibreOffice, o zajímavých migracích ve světě, o problematice ochrany dokumentů heslem nebo třeba jak si usnadnit klikání na odkazy v dokumentech.  

LibreOffice Weekly News (LOWN) je on-line zpravodajství, které vzniklo poměrně nedávno a které shrnuje některé události okolo kancelářského balíku LibreOffice (podobné vzniklo i pro Apache OpenOffice – Apache OpenOffice Weekly News – nicméně po vydání tří dílů již nepokračuje).

Čtvrté vydání se věnuje jedenácti oblastem. Patří mezi ně například téma pojmenování různých větví LibreOffice (tu aktuální známe nyní pod označením Fresh, předchozí větev je označena jako Still), kdy je žádoucí se vyhnout negativním konotacím a současně zajistit bezproblémovou lokalizaci.

LOWN 4 dále připomíná přijetí formátu ODF ve Velké Británii, situaci v Toulouse, pravděpodobnou volbu (obtížně dekódovanou z politického vyjádření) LibreOffice na francouzském ministerstvu práce a příležitost k migraci v kanadském městě Moose Jaw.

V čerstvém vydání najdete i řadu dalších témat, například problematiku ochrany dokumentů heslem, návod na jednodušší klikání na odkazy v dokumentech, animaci o LibreOffice, seznam nových vývojářů nebo informace o změnách na webech LibreOffice.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz