Maďarské univerzity migrují na OpenDocument a EuroOffice

ODF Dvě maďarské univerzity s celkem 45 tisíci studentů migrují na formát OpenDocument a kancelářský balík EuroOffice.  

Eötvös Loránd University a University of Szeged (uvedené názvy jsou oficiálně prezentovány na webových stránkých univerzit, pozn. autora) s celkem 45 tisíci studentů dosud používaly proprietární kancelářské balíky. Nyní migrují na Open Document Format a na kancelářský balík EuroOffice.

EuroOffice je balík odvozený od balíků Apache OpenOffice a LibreOffice, vyvíjí ho maďarská firma MultiRáció a oproti zmíněným dvěma balíkům obsahuje navíc funkce připravené speciálně pro maďarské prostředí. Firma je také aktivní v organizaci OASIS a podílí se na přípravě nových verzí formátu OpenDocument.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Marke Turnovec
Odpovědět
Maďarské univerzity migrují na OpenDocument a EuroOffice
19. 05. 2015, 22:26:25
Proč to pojmenovávají EuroOffice, když to má "funkce speciálně pro maďarské prostředí". Neměli by si to spíš pojmenovat třeba Hufnágel Pisti Office?
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Maďarské univerzity migrují na OpenDocument a EuroOffice
19. 05. 2015, 22:46:20
:-)))))))))))))))

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz