Maďarské univerzity migrují na OpenDocument a EuroOffice

ODF Dvě maďarské univerzity s celkem 45 tisíci studentů migrují na formát OpenDocument a kancelářský balík EuroOffice.  

Eötvös Loránd University a University of Szeged (uvedené názvy jsou oficiálně prezentovány na webových stránkých univerzit, pozn. autora) s celkem 45 tisíci studentů dosud používaly proprietární kancelářské balíky. Nyní migrují na Open Document Format a na kancelářský balík EuroOffice.

EuroOffice je balík odvozený od balíků Apache OpenOffice a LibreOffice, vyvíjí ho maďarská firma MultiRáció a oproti zmíněným dvěma balíkům obsahuje navíc funkce připravené speciálně pro maďarské prostředí. Firma je také aktivní v organizaci OASIS a podílí se na přípravě nových verzí formátu OpenDocument.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Marke Turnovec
Odpovědět
Maďarské univerzity migrují na OpenDocument a EuroOffice
19. 05. 2015, 22:26:25
Proč to pojmenovávají EuroOffice, když to má "funkce speciálně pro maďarské prostředí". Neměli by si to spíš pojmenovat třeba Hufnágel Pisti Office?
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Maďarské univerzity migrují na OpenDocument a EuroOffice
19. 05. 2015, 22:46:20
:-)))))))))))))))

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz