Microsoft odřízne uživatele Microsoft Office od cloudových služeb

Komerční V roce 2020 firma Microsoft znepřístupní své služby OneDrive for Business a Skype for Business uživatelům kancelářského balíku Microsoft Office. Bude nutné mít předplatné Office 365.  

Společnost Microsoft oznámila, že k 13. říjnu 2020, tedy datu ukončení mainstreamové podpory Microsoft Office 2016, ukončí přístup ke svým cloudovým službám OneDrive for Business a Skype for Business uživatelům této a starších verzí Microsoft Office.

Firmy využívající klasický balík Microsoft Office tak budou muset přejít na předplatné 365 Office nebo používání těchto služeb ukončit (netýká se osobních verzí služeb OneDrive a Skype; ty nejsou vázány na Microsoft Office).

Kancelářský balík LibreOffice podporuje poměrně širokou škálu cloudových služeb a jeho uživatelé nejsou vázáni na jediného poskytovatele. Lze využívat například služby Disk Google, Alfresco, OpenDataSpace nebo obecné SSH/SFTP servery.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Microsoft odřízne uživatele Microsoft Office od cloudových služeb
23. 04. 2017, 22:41:43
Obliba svobodných kancelářských balíků roste a např. LibreOffice je již brán vážně. Microsoft si naproti tomu kope hrob. Bude zajímavé sledovat, kam tato politika povede. Každopádně tipuju, že příznivců Microsoftu ubývá a hlavně ztrácejí argumenty.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Microsoft odřízne uživatele Microsoft Office od cloudových služeb
25. 04. 2017, 21:01:35
Je někde nějaká statistika procentuálního zastoupení?

Subjektivně mě to totiž tak nepřipadá.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:Microsoft odřízne uživatele Microsoft Office od cloudových služeb
26. 04. 2017, 21:36:05
Bohužel statistiky nejsou skoro žádné. Podařilo se mi vypátrat jen tuto, která se ale týká Finska v roce 2012: http://www.italovignoli.org/2012/09/office-suites-in-finland/
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Re:Re:Microsoft odřízne uživatele Microsoft Office od cloudových služeb
26. 04. 2017, 23:47:31
Děkuji,
s tím se netrapte, já se ptal pro případ, že by je pan Valach měl někde po ruce.
user avatar neutr
Odpovědět
Microsoft odřízne uživatele Microsoft Office od cloudových služeb
24. 04. 2017, 07:13:44
Docela zajímavé počínání. Celkem se to dalo očekávat. Kdo je připraven - není překvapen (to známe z reklamy :-). Nepřekvapil by mne proto ani další vývoj který povede k tvrdé preferenci cloudových služeb a nejen MS. V této strategii je zřejmě tendence úplně znehodnotit klasické desktopové aplikace.

Z toho důvodu je pro MS vhodné začít u vlastních balíků. Existuje také staré pořekadlo - nemusí pršet jen když kape (ale stále), nebo víc krát méně je víc nežli opak (méně krát víc je celkově méně).

Až si lidstvo zvykne na cloudy které mají řadu výhod proti klasické balíkové instalaci bude cloud šikovně zpeněžen. Dá se čekat, že jediná technická příčina svědčící dnes proti cloudům je kvalita připojení. To je ale zřejmě jen otázka času. A nejedná se o řád desítek let.

Většina z Vás mne alespoň virtuálně zná a už si udělala trošku obrázek mé osobnosti. Možná to vypadá, že jsem notorický skeptik. Opak je pravdou. Já sice na vše nahlížím podle nejhorších scénářů které si dovedu představit, ale ve výsledku je to většinou vždy lepší nežli jsem čekal. A tak jsem překvapen většinou jen příjemně. To platí i tom co napíšu dál :

Technická úroveň prudce stoupá a tím pádem klesají ceny HW. Existují například skládací obrazovky které jsou možná už dotykové. Stačí připojení k internetu a nic víc nežli tyto dvě věci nepotřebujete (dostatečně velkou dotykovou obrazovku s připojením k rychlému internetu).

Takové zařízení už vyžaduje jen minimální HW vybavení. Nejspíš jen grafické rozhraní a reproduktor. Vše operačním systémem počínaje až po jakoukoliv aplikaci konče může být na cloudu. Takže pak uživateli zbývá jediné - platit za služby které z pohledu poskytovatele nelze zcizit a podobně. Nic se nevystavuje riziku zneužití, poškození ....

Prakticky tak může být HW rozdáváno zdarma jen za snesitelný obolus - daň SW bohům. Toto znamená praktický prostředek pro ovládnutí světa, protože penězi se nejdřív ovládnou komunikace. Například při službách 1 USD / měsíc zaniknou konkurenční projekty využívající klasický HW, balíkové SW, datové služby a některá masmédia.

Ono stačí málo - naučit "svoje" lidi na služby zdarma dokud nejsou vytvořeny globální podmínky. A to je zřejmě důvod jakéhosi liberálního odklonu MS od klasických (zejména propritárních) SW + vzetí "na milost" LO a podobné aplikace které jsou zdarma.

Ale to není ten nejhorší scénář který si dovedu představit. Nechci ani domýšlet detaily jako je přístup pomocí čipu. To by vedlo k naplnění biblických proroctví. Ta říkají něco o znaku na čele a ruce. To dává také v tomto kontextu smysl ač to vypadá primitivně protože to bylo napsáno před 2 tisíci roky.

Tetování může být reflexní, nebo jinak zářící a nemusí být "normálně" viditelné. Při zaznamenání kamerami na určitém místě to může znamenat impulz k načtení mikročipu. Nikdo se pak nebude ptát na jméno, adresu ani jiné generálie. Zato se dostaneme všude kam máme povoleno, nebo si jednoduše vezmeme z regálu co potřebujeme - a půjdeme domů protože bude zaplaceno. Regály se zbožím mohou být kdekoliv a nemusí to být klasický obchod.

A ti co nebudou mít označení a mikročip - zůstanou v rezervacích. Nejspíš je čeká trest za opuštění vymezeného teritoria - bez soudu.

I když je to opravdu ošklivá představa tak dnes už existuje nejméně 70% všeho co je k realizaci podobného plánu potřebné. Měli bychom dávat pozor na centralizaci nekontrolovatelné moci - cloudy k jsou k tomuto účelu přímo vhodné a možná už také cíleně rozvíjené (IPV6 ap.)

Dívejme se na to také z té lepší stránky. Možná je to cesta k životu bez starostí a zbytečné práce - stačí loajalita. To také není úplný nesmysl - něco takového už chystají Švýcaři. První návrh zatím neprošel, ale byl vznesen a to se počítá :-)
user avatar Miro
Odpovědět
Microsoft odřízne uživatele Microsoft Office od cloudových služeb
25. 04. 2017, 08:57:34
A pak už bude stačit jen nějaký šikovný blackout, útok, který vyřadí z provozu síť, servery, atd. a lidstvo bude tam, kde končí záda.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Microsoft odřízne uživatele Microsoft Office od cloudových služeb
25. 04. 2017, 19:29:47
Ono stačí jen zapomenout včas obnovit certifikát (jako se to teď povedlo Tipsportu a O2 TV) a ani není potřeba šikovnost ;-)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

22 Nabídka sportovních sázek

22betBookmaker, který od roku 2017 směřuje svou nabídku ke klientům z České republiky, si získává stále větší oblibu, a to nejen díky velmi vysokým sazbám a obrovské rozmanitosti oborů a akcí, které zahrnují sázení, ale také stránky s aktuálními novinkami, informacemi o událostech a dokonce o sekci podcastů.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz