Migrace ušetřila v Toulouse milion eur

Toulouse Francouzské město Toulouse migrovalo na LibreOffice a již během prvních tří let ušetřilo milion eur. Strategie města se nezměnila ani s novou politickou reprezentací.  

Ve čtvrtém největším francouzském městě Toulouse bylo v roce 2011 rozhodnuto o migraci na kancelářský balík LibreOffice. Vlastní migrační proces byl spuštěn o rok později a trval 1,5 roku. Aktuální stav je takový, že LibreOffice běží na 90 % desktopů.

Náklady migračního procesu dosáhly přibližně 800 tisíc eur, současně se ale ušetří 1,8 milionu eur na licencích za proprietární balík. První tři roky tedy znamenaly úsporu okolo milionu eur, v budoucnu bude úspora samozřejmě ještě vyšší.

Strategie města v oblasti IT, která cílí na používání svobodného a open-source softwaru, má své kořeny již v roce 2008. Zajímavostí je, že se nezměnila ani po dubnových volbách, kdy se namísto dosavadní Socialistické strany dostala k moci Unie pro lidové hnutí.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar neutr
Odpovědět
Migrace ušetřila v Toulouse milion eur
27. 07. 2014, 13:30:36
Možná by se mohl pan ministr financí inspirovat. Jenom Praha by to asi uměla za rok. I když věřím, že nejdříve se to stane v Brně. Nemusel by nic moc - jen praštit přes pracky každého kdo řekne Microsoft.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Migrace ušetřila v Toulouse milion eur
27. 07. 2014, 17:29:41
Obávám se, že tento pan ministr se inspiruje úplně někde jinde. Mohu citovat například:

„Malé a střední podniky – to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl, který tu má tradici. Že pomáháte zakládat inovátorské firmy, to je super, ale je to na prd.“

Nehledě na to, že jedním z jeho krajských lídrů byl (a nyní ve sněmovně za ANO sedí) Ivan Pilný, bývalý ředitel Microsoft ČR.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Migrace ušetřila v Toulouse milion eur
27. 07. 2014, 17:48:16
To chce klid a nohy v teple. Že bych si vyžádal audienci přímo u pana Pilného? ;) Ryba smrdí od hlavy, tak proč to nerozetnout? Třeba si sám dokáže, že byl pomýlen jako někteří po roce 1968 :D

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz