Asseco Helios 2

Návrh nové podoby sledování změn v LibreOffice

Writer Podívejte se na návrh nové podoby sledování změn dokumentu v LibreOffice, která by se mohla stát součástí verze 4.5.  

Přestože LibreOffice Writer umožňuje správu změn odnepaměti (převzal ji už z OpenOffice.org), týká se to jen jednoduchých případů – tedy textu a formátování. Složitější případy nepodporuje. Protože ale požadavek na komplexní sledování změn a další nakládání s nimi vychází jak od uživatelů (kteří chtějí spolupracovat v reálném čase), tak od tvůrců nové verze formátu OpenDocument, nezbývá, než na něj reagovat.

Tak vznikl první návrh, jak by to mohlo vypadat – včetně pohodlného uživatelského rozhraní, umožňujícího snadné vyhledávání změn a jejich akceptaci nebo odmítání. Výsledná podoba by se mohla objevit už v LibreOffice 4.5.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar xerces
Odpovědět
Návrh nové podoby sledování změn v LibreOffice
20. 02. 2015, 10:22:09
Uz som o tom pisal v minulom clanku. Taketo riesenie nebude dostatocne, pokial s tym nepride samotny format ODF 1.3. Ten change tracking by sa dal pouzit mozno pri OOXML, ktory to uz vo svojej podstate ma ale pre ODF by bolo nutne vytvorit vlastne riesenie implementovane iba v LO. To ale zas bude znamenat, ze dokument vytvoreny v LO neotvorite v OO cim sa rozbije prenositelnost. Ako prve je potrebne urychlene standartizovat ODF 1.3 ale zatial to vyzera, ze cely ten proces vydochol. Bez noveho standartu to moze vytvorit viac problemov nez rieseni alebo to bude zas iba ciastocna implementacia (treba to spravit napr. aj pre tabulky).
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Návrh nové podoby sledování změn v LibreOffice
20. 02. 2015, 13:11:03
Proces přípravy ODF 1.3 běží, už jsem to tu někde jinde popisoval. Na ODF 1.2 se čekalo déle, než se zatím připravuje verze 1.3.
user avatar xeerces
Odpovědět
Re:Re:Návrh nové podoby sledování změn v LibreOffice
20. 02. 2015, 14:40:21
Ano popisoval ste to o par clankov nizsie ale to nic nemeni na fakte, ze to trva uz priliz dlho a nikde som nenasiel ziadny roadmap alebo terminy, kedy by to chceli dokoncit alebo aspon publikovat nejake navrhy. Celkovo na webe som nasiel o ODF 1.3 len velmi malo informacii a aj tie boli tak dva roky stare. Pritom veci, ktore tato nova verzie ma riesit su velmi dolezite aj pre nasadenie v statnej sprave a aj pre firemny sektor. Neda sa cakat na novy format 4 roky, ked to malo byt urobene uz v ODF 1.2 a nie cakat.

Z toho co som doteraz nasiel vyplyva, ze cela standartizacia stoji a aj preto LO a ine baliky budu musiet robit vlastne nekompatibilne implementacie aby sa ako tak dokazali vyrovnat s konkurenciou. Konkurencia nespi.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Sophos
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
IT Systems - předplatné
 
 
woo jaw demo hz