Německo a Švýcarsko opět podpoří vylepšování interoperability

Peníze Veřejné správy Německa a Švýcarska budou pokračovat v podpoře vylepšování interoperability kancelářských balíků.  

Orgány některých evropských států (například Město Mnichov, Federální soud Švýcarska a Ministerstvo kultury a komunikace Francie) za koordinace OSB Alliance finančně podpořily projekt vylepšování interoperability otevřených kancelářských balíků. Tato první fáze byla zaměřena na zlepšení podpory formátu Office Open XML (OOXML). Výsledky práce vývojářů z firem SUSE a Lanedo již byly zapracovány do LibreOffice a studují je tvůrci balíku Apache OpenOffice.

Poté, co byla první fáze uzavřena a vyhodnocena jako úspěšná, nyní německá města společně se švýcarskými institucemi podpoří další fázi projektu, tentokrát zaměřenou na sledování změn při výměně dokumentů v uvedeném formátu.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Německo a Švýcarsko opět podpoří vylepšování interoperability
21. 09. 2013, 00:03:00
No upřímně, nechtěl bych být v kůži všech zainteresovaných. Třebaže tato práce je s ohledem na existenci zmetku OOXML důležitá a nutná, pro mě, který se snaží dělat jen produktivní věci, by to byla totální ubíjerna..

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné
 
 
woo jaw demo hz