Německo a Švýcarsko opět podpoří vylepšování interoperability

Peníze Veřejné správy Německa a Švýcarska budou pokračovat v podpoře vylepšování interoperability kancelářských balíků.  

Orgány některých evropských států (například Město Mnichov, Federální soud Švýcarska a Ministerstvo kultury a komunikace Francie) za koordinace OSB Alliance finančně podpořily projekt vylepšování interoperability otevřených kancelářských balíků. Tato první fáze byla zaměřena na zlepšení podpory formátu Office Open XML (OOXML). Výsledky práce vývojářů z firem SUSE a Lanedo již byly zapracovány do LibreOffice a studují je tvůrci balíku Apache OpenOffice.

Poté, co byla první fáze uzavřena a vyhodnocena jako úspěšná, nyní německá města společně se švýcarskými institucemi podpoří další fázi projektu, tentokrát zaměřenou na sledování změn při výměně dokumentů v uvedeném formátu.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Německo a Švýcarsko opět podpoří vylepšování interoperability
21. 09. 2013, 00:03:00
No upřímně, nechtěl bych být v kůži všech zainteresovaných. Třebaže tato práce je s ohledem na existenci zmetku OOXML důležitá a nutná, pro mě, který se snaží dělat jen produktivní věci, by to byla totální ubíjerna..

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz