Notebookbar: alternativní uživatelské rozhraní LibreOffice

LibreOffice 5 V LibreOffice 5.3 se jako experimentální funkce objeví alternativní uživatelské rozhraní Notebookbar.  

Již více než rok vývojáři balíku LibreOffice experimentují s alternativní uživatelským rozhraním Notebookbar. Velmi se podobá pásu karet z novějších verzí Microsoft Office, ale aktuální implementace podporuje hned tři režimy: Tabbed, Contextual Single a Contextual Groups.

Notebookbar se objeví už v LibreOffice 5.3, zatím ale jako experimentální funkce. Půjde na něj tedy přepnout jen po zapnutí experimentálních funkcí. Objeví se mezi nástrojovými lištami, po aktivaci půjde přepínat mezi režimy v podnabídce Notebookbar, která přibude v nabídce Zobrazit na hlavní liště.

Notebookbar (zdroj: blog Cora Nouwse) Notebookbar (zdroj: blog Cora Nouwse)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz