Notebookbar: alternativní uživatelské rozhraní LibreOffice

LibreOffice 5 V LibreOffice 5.3 se jako experimentální funkce objeví alternativní uživatelské rozhraní Notebookbar.  

Již více než rok vývojáři balíku LibreOffice experimentují s alternativní uživatelským rozhraním Notebookbar. Velmi se podobá pásu karet z novějších verzí Microsoft Office, ale aktuální implementace podporuje hned tři režimy: Tabbed, Contextual Single a Contextual Groups.

Notebookbar se objeví už v LibreOffice 5.3, zatím ale jako experimentální funkce. Půjde na něj tedy přepnout jen po zapnutí experimentálních funkcí. Objeví se mezi nástrojovými lištami, po aktivaci půjde přepínat mezi režimy v podnabídce Notebookbar, která přibude v nabídce Zobrazit na hlavní liště.

Notebookbar (zdroj: blog Cora Nouwse) Notebookbar (zdroj: blog Cora Nouwse)

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


AIMTEC
 
 
woo jaw demo hz