Nové grafy v OOo 3.2

Chystaný OpenOffice.org 3.2 bude, kromě již známých novinek, obsahovat nové typy grafů, a nové možnosti při práci s grafy.  

Prvním z nových typů grafů je graf bublinový, neboli Bubble Chart. Od klasického XY grafu se liší tím, že velikost daného čísla je znázorněna velikostí zobrazené bubliny.

Dalším z nových grafů je graf "plný síťový", neboli Filled Net Chart. Od stávajícího síťového se liší v podstatě jen tím, že oblast ohraničená grafem je nově vyplněná barvou.

Kromě těchto grafů byly také přidány nové funkce usnadňující orientaci v grafu. Např. popisky jednotlivých grafů bude možné natočit jiným směrem, a zabránit tak jejich překrývání.

Přibyl také dialog, pomocí kterého budete moct rozhodnout o tom, zda mají být dané buňky zobrazeny či skryty. V ovládacím panelu také nově přibyly možnosti formátování grafu. Mírných úprav se dostalo i kontextovému menu. Jedná se hlavně o přepracování stávajících funkcí tak, aby byly více intuitivní.

(Jako ve škole) Průměr: 2.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Prema
Odpovědět
Nové grafy v OOo 3.2
21. 10. 2009, 15:24:19
To by me zajimalo, kdy bude mozne pouzit v popisku os ci titulku horni ci dolni index a nebo formatovat jinak pouze cast textu. Tato funkce mi celkem chybi.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz