Nové grafy v OOo 3.2

Chystaný OpenOffice.org 3.2 bude, kromě již známých novinek, obsahovat nové typy grafů, a nové možnosti při práci s grafy.  

Prvním z nových typů grafů je graf bublinový, neboli Bubble Chart. Od klasického XY grafu se liší tím, že velikost daného čísla je znázorněna velikostí zobrazené bubliny.

Dalším z nových grafů je graf "plný síťový", neboli Filled Net Chart. Od stávajícího síťového se liší v podstatě jen tím, že oblast ohraničená grafem je nově vyplněná barvou.

Kromě těchto grafů byly také přidány nové funkce usnadňující orientaci v grafu. Např. popisky jednotlivých grafů bude možné natočit jiným směrem, a zabránit tak jejich překrývání.

Přibyl také dialog, pomocí kterého budete moct rozhodnout o tom, zda mají být dané buňky zobrazeny či skryty. V ovládacím panelu také nově přibyly možnosti formátování grafu. Mírných úprav se dostalo i kontextovému menu. Jedná se hlavně o přepracování stávajících funkcí tak, aby byly více intuitivní.

(Jako ve škole) Průměr: 2.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Prema
Odpovědět
Nové grafy v OOo 3.2
21. 10. 2009, 15:24:19
To by me zajimalo, kdy bude mozne pouzit v popisku os ci titulku horni ci dolni index a nebo formatovat jinak pouze cast textu. Tato funkce mi celkem chybi.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Migilenik

Migilenik

 
IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz