Nové příručky pro LibreOffice – Writer 7.2 a Draw 7.1

tdf.png Dokumentační tým LibreOffice zveřejnil další příručky pro LibreOffice – Writer 7.2 a Draw 7.1. Tyto příručky budou následně přeloženy i do češtiny.   

Průvodce LibreOffice Writer 7.2

Pouhý týden po vydání LibreOffice 7.2 Community vychází příručka k modulu Writer této verze balíku. Příručka zohledňuje novinky poslední verze, mezi něž patří například nové funkce inspektoru stylů, informace o klasifikaci obsahu dokumentů, nové možnosti základních písem, úprava dialogového okna nastavení exportu do PDF a další. V příručce přibyla kapitola 21, která se věnuje možnostem výběru uživatelského rozhraní, a do předmluvy byla přidána poznámka o výběru ikonové sady. Příručku doplnili Jean Weber a Kees Kriek z dokumentačního týmu LibreOffice a můžete si ji stáhnout z naší stránky.

Obálka průvodce pro LibreOffice Writer 7.2 Obálka průvodce pro LibreOffice Writer 7.2

Průvodce LibreOffice Draw 7.1

Pro starší verzi LibreOffice 7.1 vznikla pod vedením Petera Schofielda příručka pro Draw. Draw je programový modul určený primárně pro vytváření vektorové grafiky, a tomu je příručka podřízena. Příručka popisuje postupy pro vytvoření jednoduchých náčrtů, ale i složitějších projektů, jakými jsou různé brožury, plakáty a další dokumenty. Draw také disponuje mocnými nástroji pro vytváření a editaci 3D grafiky, pro booleovské operace s objekty, editaci křivek na úrovni uzlů atd.

Příručku lze taktéž stáhnout z naší stránky.

Obálka průvodce pro LibreOffice Draw 7.1 Obálka průvodce pro LibreOffice Draw 7.1

České překlady příruček na Google Play – stav

Český lokalizační tým i nadále pokračuje s překladem příruček pro LibreOffice (jejich seznam je na stránce LibreOffice). Jak už jsme vás informovali, zásluhou Zdeňka Crhonka se některé z nich objevily i na Google Play. V přiložené grafice je několik dní stará statistika stažení – vidíte, že zdaleka nejlépe si vede příručka Začínáme s LibreOffice. Zájemcům doporučujeme si příručky stáhnout, mohou je tak mít kdykoliv k dispozici i v mobilu.

Statistika stažení příruček na Google Play Statistika stažení příruček na Google Play

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar z
Odpovědět
Nové příručky pro LibreOffice – Writer 7.2 a Draw 7.1
30. 08. 2021, 21:32:49
Překlad příručky Draw již nějakou dobu probíhá, viz. https://wiki.documentfoundation.org/CS/Documentation/DrawGuide. Pokud chcete překlad Writeru, neváhejte se zapojit: https://wiki.documentfoundation.org/CS/Documentation/UsingOmegaT#Jak_se_p.C5.99ipojit

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz