Nové verze LibreOffice a měsíc LibreOffice

lo6_cubes.png Nadace The Document Foundation oznamuje vydání nových verzí LibreOffice a vyhlašuje akci „Měsíc LibreOffice“.  

Pro byznys účely jde o verzi 5.4.7, poslední aktualizace řady 5.4, jež obsahuje přes 40 vyřešených chyb a regresí (jejich souhrn zde a zde). Pro ty, kteří rádi experimentují, je připravena nová verze 6.0.4. Ta obsahuje opravy téměř 90 chyb! (Jejich souhrny zde a zde.)

Obě dvě nová vydání si můžete stáhnout na stránce https://www.libreoffice.org/download/download.

Bývá zvykem, že nové Fresh verze obsahují mnohem více oprav než nové verze řady Still – většinu chyb se totiž podaří odhalit a odladit při používání těchto „experimentálních“ verzí. Proto je tak důležité je používat, a tím tak vypomáhat vývoji, a to buď reportováním nalezených chyb, nebo aspoň odesíláním logů při pádech aplikace. Obyčejně však bývají buildy Fresh řady stabilní a v pořádku, vždy s nejaktuálnější verzí řady Fresh byla psána většina článků na naší stránce v průběhu posledních uplynulých let.

Month of LibreOffice May 2018

Květen jako měsíc LibreOffice

Nadace TDF vyhlašuje měsíc květen jako Měsíc LibreOffice. V rámci této kampaně oslovuje příznivce a zájemce o spolupráci, aby projektu vyjádřili podporu a připojili se k propagaci či vývoji LibreOffice.

Mohou tak učinit několika způsoby:

  • Projděte v Bugzille stávající chyby a potvrďte u nich, že se vyskytují na vašem zařízení.
  • Přispějte do zdrojového kódu LibreOffice. Navštivte stránku pro vývojáře i základní rozcestník.
  • Vypomozte s lokalizací LibreOffice. Aplikace nyní podporuje přes 100 jazyků, ale ne pokrývá je stoprocentně (včetně češtiny). Vaše práce bude cenná! Rozcestník je dobrý startovní bod.
  • Velmi důležitá je i dokumentace. Při jejím psaní můžete objevovat netušená zákoutí LibreOffice. Je to hlavní motor i pro redaktory OpenOffice.cz! Zapojte se zde.
  • Odpovídejte uživatelům na jejich dotazy. Můžete využít buď stránku LibreOffice pro tento účel zřízenou, nebo i naše fórum. Děkujeme na tomto místě neúnavnému Petru Neudkovi, který léta tuto službu plní více než dobře právě na našem fóru, a Stanislavu Horáčkovi za jeho roli na nadační odpovědně.
  • Dejte o akci vědět na Twitteru. Využijte hashtag #libreoffice. Sledujte twitterový profil Libreoffice.

Přispěvatelé mohou připojit své jméno na wiki stránku. Za odměnu dostanou nálepku, kterou si mohou nalepit na počítač, monitor či třeba jízdní kolo – jak vidíte v následujícím videu. Jedním z přispívajících je i Stanislav Horáček, redaktor naší redakce a člen nadace The Document Foundation.

Podpořit LibreOffice můžete i umístěním příležitostného banneru na svou stránku.

Dejte o svých aktivitách vědět i naší redakci, rádi o nich budeme informovat! Pište na adresu redakce@openoffice_cz.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
AEC Kariéra Volné pozice
Petr Valach

Petr Valach

OpenOffice používám od roku 2004, od roku 2011 LibreOffice. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz.

 

Public Relations

Chtějte to, na co se můžete spolehnout

Přemýšlíte nad tím, co byste měli udělat pro to, aby na Vaše stránky zavítalo více návštěvníků? Tak to se můžete spolehnout na jedno velice efektivní řešení.

Pokračování ...


Tiskárna Brno (CCB)
 
 
woo jaw demo hz