Nové verze LibreOffice a měsíc LibreOffice

lo6_cubes.png Nadace The Document Foundation oznamuje vydání nových verzí LibreOffice a vyhlašuje akci „Měsíc LibreOffice“.  

Pro byznys účely jde o verzi 5.4.7, poslední aktualizace řady 5.4, jež obsahuje přes 40 vyřešených chyb a regresí (jejich souhrn zde a zde). Pro ty, kteří rádi experimentují, je připravena nová verze 6.0.4. Ta obsahuje opravy téměř 90 chyb! (Jejich souhrny zde a zde.)

Obě dvě nová vydání si můžete stáhnout na stránce https://www.libreoffice.org/download/download.

Bývá zvykem, že nové Fresh verze obsahují mnohem více oprav než nové verze řady Still – většinu chyb se totiž podaří odhalit a odladit při používání těchto „experimentálních“ verzí. Proto je tak důležité je používat, a tím tak vypomáhat vývoji, a to buď reportováním nalezených chyb, nebo aspoň odesíláním logů při pádech aplikace. Obyčejně však bývají buildy Fresh řady stabilní a v pořádku, vždy s nejaktuálnější verzí řady Fresh byla psána většina článků na naší stránce v průběhu posledních uplynulých let.

Month of LibreOffice May 2018

Květen jako měsíc LibreOffice

Nadace TDF vyhlašuje měsíc květen jako Měsíc LibreOffice. V rámci této kampaně oslovuje příznivce a zájemce o spolupráci, aby projektu vyjádřili podporu a připojili se k propagaci či vývoji LibreOffice.

Mohou tak učinit několika způsoby:

  • Projděte v Bugzille stávající chyby a potvrďte u nich, že se vyskytují na vašem zařízení.
  • Přispějte do zdrojového kódu LibreOffice. Navštivte stránku pro vývojáře i základní rozcestník.
  • Vypomozte s lokalizací LibreOffice. Aplikace nyní podporuje přes 100 jazyků, ale ne pokrývá je stoprocentně (včetně češtiny). Vaše práce bude cenná! Rozcestník je dobrý startovní bod.
  • Velmi důležitá je i dokumentace. Při jejím psaní můžete objevovat netušená zákoutí LibreOffice. Je to hlavní motor i pro redaktory OpenOffice.cz! Zapojte se zde.
  • Odpovídejte uživatelům na jejich dotazy. Můžete využít buď stránku LibreOffice pro tento účel zřízenou, nebo i naše fórum. Děkujeme na tomto místě neúnavnému Petru Neudkovi, který léta tuto službu plní více než dobře právě na našem fóru, a Stanislavu Horáčkovi za jeho roli na nadační odpovědně.
  • Dejte o akci vědět na Twitteru. Využijte hashtag #libreoffice. Sledujte twitterový profil Libreoffice.

Přispěvatelé mohou připojit své jméno na wiki stránku. Za odměnu dostanou nálepku, kterou si mohou nalepit na počítač, monitor či třeba jízdní kolo – jak vidíte v následujícím videu. Jedním z přispívajících je i Stanislav Horáček, redaktor naší redakce a člen nadace The Document Foundation.

Podpořit LibreOffice můžete i umístěním příležitostného banneru na svou stránku.

Dejte o svých aktivitách vědět i naší redakci, rádi o nich budeme informovat! Pište na adresu redakce@openoffice_cz.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz