Novinky v DLP: QuarkXPress, starý PowerPoint a StarOffice

DLP Document Liberation Project se opět posunul o kus dál a osvobodil další proprietární formáty dokumentů. Tentokrát jsou to QuarkXPress a staré verze Microsoft PowerPoint. Podstatně vylepšena byla i knihovna pro StarOffice.  

Document Liberation Project (DLP) je projekt, jehož cílem je „osvobozování dokumentů“ v proprietárních formátech. Nyní se opět posunul o kus dál. Aleksas Pantechovskis společně s Davidem Tardonem vytvořil v rámci Google Summer of Code knihovnu libqxp s importním filtrem pro dokumenty DTP programu QuarkXPress.

Vlevo původní dokument v programu QuarkXPress, vpravo dokument po převodu do formátu OpenDocument (zdroj: blog TDF, CC BY-SA 3.0) Vlevo původní dokument v programu QuarkXPress, vpravo dokument po převodu do formátu OpenDocument (zdroj: blog TDF, CC BY-SA 3.0)

U formátu Microsoft PowerPoint implementoval Laurent Alonso podporu starých verzí (verze 2 pro Windows, verze 4 pro Windows a Mac a verze 95 pro Windows). Vylepšil i knihovnu libstaroffice, pracující s dokumenty starého balíku StarOffice.

Balík StarOffice se kdysi stal základem pro balík OpenOffice.org a tedy následně i pro LibreOffice.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz