Novinky v DLP: QuarkXPress, starý PowerPoint a StarOffice

DLP Document Liberation Project se opět posunul o kus dál a osvobodil další proprietární formáty dokumentů. Tentokrát jsou to QuarkXPress a staré verze Microsoft PowerPoint. Podstatně vylepšena byla i knihovna pro StarOffice.  

Document Liberation Project (DLP) je projekt, jehož cílem je „osvobozování dokumentů“ v proprietárních formátech. Nyní se opět posunul o kus dál. Aleksas Pantechovskis společně s Davidem Tardonem vytvořil v rámci Google Summer of Code knihovnu libqxp s importním filtrem pro dokumenty DTP programu QuarkXPress.

Vlevo původní dokument v programu QuarkXPress, vpravo dokument po převodu do formátu OpenDocument (zdroj: blog TDF, CC BY-SA 3.0) Vlevo původní dokument v programu QuarkXPress, vpravo dokument po převodu do formátu OpenDocument (zdroj: blog TDF, CC BY-SA 3.0)

U formátu Microsoft PowerPoint implementoval Laurent Alonso podporu starých verzí (verze 2 pro Windows, verze 4 pro Windows a Mac a verze 95 pro Windows). Vylepšil i knihovnu libstaroffice, pracující s dokumenty starého balíku StarOffice.

Balík StarOffice se kdysi stal základem pro balík OpenOffice.org a tedy následně i pro LibreOffice.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz