Novinky v LibreOffice pro Windows

Windows Uživatelé LibreOffice pro Windows se mohou těšit na dvě novinky, které zajistí spolehlivější funkci a objeví se ve verzi 6.0.  

LibreOffice pro Windows se mění ve dvou oblastech. Jednak se ve spustitelných souborech a knihovnách objeví manifest kompatibility. To má zásadní vliv na to, jak s nimi systém Windows pracuje, protože může použít přímo kontext podporované verze systému, místo aby použil režim kompatibility pro starší systém.

Nyní bude manifest obsahovat deklaraci podpory systému Windows verze 7 až 10.

Druhou novinkou je úplné využití Windows Unicode API, tedy funkcí pracujících přímo s Unicode. Dosud se někdy využívaly starší funkce (ANSI), které byly schopny pracovat jen s jedním osmibitovým kódováním a tak muselo docházet ke zbytečným konverzím, které byly samozřejmě náchylné na zavlečení chyb.

Obě novinky se objeví v LibreOffice 6.0, vydání je plánováno na přelom ledna a února 2018.

(Jako ve škole) Průměr: 2.00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz