Novinky v LibreOffice pro Windows

Windows Uživatelé LibreOffice pro Windows se mohou těšit na dvě novinky, které zajistí spolehlivější funkci a objeví se ve verzi 6.0.  

LibreOffice pro Windows se mění ve dvou oblastech. Jednak se ve spustitelných souborech a knihovnách objeví manifest kompatibility. To má zásadní vliv na to, jak s nimi systém Windows pracuje, protože může použít přímo kontext podporované verze systému, místo aby použil režim kompatibility pro starší systém.

Nyní bude manifest obsahovat deklaraci podpory systému Windows verze 7 až 10.

Druhou novinkou je úplné využití Windows Unicode API, tedy funkcí pracujících přímo s Unicode. Dosud se někdy využívaly starší funkce (ANSI), které byly schopny pracovat jen s jedním osmibitovým kódováním a tak muselo docházet ke zbytečným konverzím, které byly samozřejmě náchylné na zavlečení chyb.

Obě novinky se objeví v LibreOffice 6.0, vydání je plánováno na přelom ledna a února 2018.

(Jako ve škole) Průměr: 2.00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz