Novinky ve verzi 2.3: grafický instalátor

Další z chystaných novinek ve verzi 2.3 je grafický instalátor pro balíčky Linux RPM a Solaris. Instalátor je napsaný v Javě a umožní instalaci i běžnému uživateli (samozřejmě jen do adresáře, kam má přístup).  

Kromě použití instalátoru bude samozřejmě fungovat instalace z příkazové řádky jako dosud. Pro verzi 2.4 se plánuje grafický instalátor i pro Debian balíčky a také pro vývojové verze, aby je mohli uživatelé snadněji zkoušet.

Komentáře

user avatar MaT
Odpovědět
Na co?
1. 09. 2007, 23:38:59
K čemu takové grafické instalátory proboha jsou? A zvlášť, pokud existují balíčky jako rpm... U Debianu je to pro mě ještě nepochopitelnější... Nechci grafický instalátor, jsem maximálně spokojený s možností nainstalovat si OpenOffice pomocí apt-get/aptitude...

V Linuxu je to asi stejný nesmysl, jako snaha aplikací typu Firefox se automaticky updatovat. Pokud jsem přihlášený jako uživatel, nemají šanci v systému něco změnit. Ať to laskavě nechají na infrastruktuře dané distribuce a netahají do Linuxu tyhle zlozvyky z Windows...
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Bez tech zlozvyku
6. 09. 2007, 23:03:53
se to nerozsiri :-)

PS: Mozna jsem zapomel, ze nechcete, aby se Linux rozsiril mezi obycejny lid.
user avatar Thunder.m
Odpovědět
pro Debian
2. 09. 2007, 15:41:02
Myslím že toto je velmi dobré, v Debianu nejsou vždy aktuální balíky (teď už jsou aktuálnější, než tomu bylo dříve) a sám jsem měl problém s instalací OpenOffice staženého odsud v Debianu, rozhodně to není tak krásně snadné i pro neznalé jako je to například ve Windows, takže pokud to vývojářům neukousne moc času, budu za jednoduchou grafickou instalaci v Linuxu rád.
user avatar MaT
Odpovědět
Re: pro Debian
4. 09. 2007, 20:18:40
V Debianu nejsou aktuální balíky? Záleží na tom, jakou větev používáte. V unstable jsou myslím docela aktuální. Ještě novější verze OpenOffice pak bývá ve větvi experimental...

Ale co je hlavní - cokoliv, co se snaží obcházet balíčkovací systém dané distribuce považuji za dost špatný nápad. To už je lepší, když ten, kdo vydává příslušný software, udělá pro konkrétní distribuci svůj vlastní repozitář. Třeba jako to má teď pro svoje programy Google (repozitář pro Debian, Ubuntu...).

A pokud chcete grafickou instalaci - znáte třeba Synaptic?

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz