Novinky z českého překladatelského týmu LibreOffice

tdf.png Český překladatelský tým přeložil příručku pro LibreOffice Base 7.3 a všechny aktuální přeložené příručky umístil do knihovničky LibreOffice, kde jsou k dostání v HTML podobě.   

Příručka LibreOffice Base 7.3 v češtině

Český překladatelský tým vydal překlad uživatelské příručky pro LibreOffice Base 7.3. Obsah příručky:

  • vytvoření databáze

  • vstup a výstup dat

  • práce s tabulkami, formuláři, dotazy a sestavami

  • používání maker

  • údržba databáze

  • a další témata

Překlad pořídili Petr Kuběj, Radomír Strnad a Zdeněk Crhonek. Snímky obrazovky připravil Roman Toman. Miloš Šrámek vypomáhá s technickým zajištěním.

Příručka je dostupná ze stránky LibreOffice a také z naší stránky Příručky pro LibreOffice.

Obálka příručky LibreOffice Base 7.3 Obálka příručky LibreOffice Base 7.3

Český tým pracuje na překladech dalších příruček a hledá další spolupracovníky pro překlad a revize textu – bližší informace najdete na wiki.

České překlady příruček na Bookshelf

Zásluhou českého překladatelského týmu jsou nově všechny aktuální přeložené tituly k dispozici v knihovničce Bookshelf LibreOffice. V rámci tohoto projektu jsou manuály LibreOffice převáděny do HTML podoby. Převod manuálů do knihovničky zajistili Stanislav Horáček a Zdeněk Crhonek.

Přehled příruček Přehled příruček

Všechny tituly naleznete zde: https://books.libreoffice.org. Pokud vás zajímají ty vyloženě české, jsou k dispozici zde. Po kliknutí na náhled příručky si můžete vybrat požadovaný formát (PDF, ODF nebo HTML).

Detail příručky Detail příručky

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz