Nový framework pro importní filtry: librevenge

Vývoj Document Liberation Project přinesl významný výsledek, kterým je framework librevenge pro tvorbu importních filtrů. Velmi se tím usnadní import dat (nejen) do kancelářských balíků.  

Fridrich Štrba oznámil vydání první verze (0.0.0) frameworku librevenge. Jedná se o první velký výsledek projektu Document Liberation Project. Framework umožňuje podstatně snazší vývoj importních filtrů, než jak se dosud vyvíjely například u LibreOffice.

Librevenge se ale netýká jen kancelářských balíků, framework lze využít i v mnohých jiných aplikacích (jako už se ostatně nyní využívají knihovny libvisio a libcdr). Knihovna konsoliduje rozhraní a datové typy, poskytuje objekty pro práci se streamy a transparentně pracuje s OLE2 i s archivy typu ZIP. Výhodou je mimo jiné i podstatně menší duplikace kódu ve vyvíjených filtrech a tedy méně příležitostí k chybám.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 
Nepodařilo se připojit k serveru.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz