Nový systém nápovědy v LibreOffice více zapojí video

LibreOffice Nový systém nápovědy v LibreOffice (v online verzi implementovaný pro verzi 6.0) bude obsahovat odkazy na multimédia. Tím se rozumí výukové tutoriály, které budou dostupné na YouTube. Uživatelé tak získají rychlejší a interaktivnější informace o daném tématu.  

Videa budou krátká, v rozsahu jednotek minut. Aby plnila svůj účel, musejí být profesionálně připravena, opatřena titulky (aby je mohli sledovat uživatelé z různých zemí) a přizpůsobena k prohlížení na přenosných zařízeních. Tato novinka se týká offline i online nápovědy. Jak bude vypadat v praxi, se můžete podívat na demo.

I čeští zájemci se mohou pustit do dokumentace LibreOffice. V případě zájmu se podívejte do národní stránky projektu.

Google Summer of Code

Společnost Google ve spolupráci s LibreOffice organizuje tradiční program Google Summer of Code. V rámci něj Google financuje vysokoškolské studenty, zapojených do open-source a svobodných projektů. Studenti v tom nejsou sami, pomáhají jim zkušení mentoři. Přihlášky pro letošní ročník již sice byly ukončeny, nicméně se můžete podívat na wiki, jaké akce se chystají a jak se do projektu zapojit třeba příští rok.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce twitterových účtů těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation.

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


SOLIDWORKS

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz