Nový systém nápovědy v LibreOffice více zapojí video

LibreOffice Nový systém nápovědy v LibreOffice (v online verzi implementovaný pro verzi 6.0) bude obsahovat odkazy na multimédia. Tím se rozumí výukové tutoriály, které budou dostupné na YouTube. Uživatelé tak získají rychlejší a interaktivnější informace o daném tématu.  

Videa budou krátká, v rozsahu jednotek minut. Aby plnila svůj účel, musejí být profesionálně připravena, opatřena titulky (aby je mohli sledovat uživatelé z různých zemí) a přizpůsobena k prohlížení na přenosných zařízeních. Tato novinka se týká offline i online nápovědy. Jak bude vypadat v praxi, se můžete podívat na demo.

I čeští zájemci se mohou pustit do dokumentace LibreOffice. V případě zájmu se podívejte do národní stránky projektu.

Google Summer of Code

Společnost Google ve spolupráci s LibreOffice organizuje tradiční program Google Summer of Code. V rámci něj Google financuje vysokoškolské studenty, zapojených do open-source a svobodných projektů. Studenti v tom nejsou sami, pomáhají jim zkušení mentoři. Přihlášky pro letošní ročník již sice byly ukončeny, nicméně se můžete podívat na wiki, jaké akce se chystají a jak se do projektu zapojit třeba příští rok.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz