Ohlédnutí za konferencí LibreOffice 2018, LibreOffice 6.1.2

libocon2018.png Přinášíme krátké ohlédnutí za konferencí LibreOffice 2018 i další novinky ze světa LibreOffice.  

Ve dnech 25. až 28. září 2018 se v albánské Tiraně konala tradiční konference LibreOffice, nazvaná LibOConf 2018. Jako tradičně se konference konala krátce (přibližně měsíc) po zveřejnění nové „velké“ verze LibreOffice (probíhá dvakrát do roka, v zimě a v létě, naposledy v srpnu 2018 a šlo o verzi 6.1), takže jednotliví vývojáři mohou na konferenci předkládat novinky, které se do této verze dostaly. Určitá doba od zveřejnění této verze jim navíc dává čas na zhodnocení, jak se novinky uchytily a na jaké případné problémy narazily.

Účastníci konference LibreOffice 2018 Účastníci konference LibreOffice 2018

Další ročník konference proběhne ve slunném městě Almería na jižním pobřeží Andalusie ve Španělsku. Bližší termín konání konference LibreOffice 2019 bude upřesněn.

V průběhu konference došlo rovněž ke zveřejnění opravné verze LibreOffice 6.1.2, která opravuje 70 chyb a regresí. Aktualizace je dostupná na stránce LibreOffice Download. Připomínáme, že tato verze, stejně jako verze 6.1, je určena pro uživatele, kteří rádi experimentují a mají k dispozici nejčerstvější novinky. Pro produkční nasazení doporučujeme verzi 6.0.6, která je k dispozici na stejné stránce.

Italo Vignoli při přednášce Italo Vignoli při přednášce

I vy se můžete zapojit do vývoje LibreOffice. Asi nejužitečnější výpomocí, kterou může poskytnout opravdu každý, je hlášení chyb. Čeští uživatelé uvítají vylepšený překlad do češtiny (zvláště co se nápovědy týče) – v takovém případě můžete kontaktovat (lokalizace@cz_libreoffice_org) vedoucího českého lokalizačního týmu a redaktora naší redakce Stanislava Horáčka. Další možnosti výpomoci najdete zde.

Je řada způsobů, kterými mohou uživatelé přispět k vývoji LibreOffice Je řada způsobů, kterými mohou uživatelé přispět k vývoji LibreOffice

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz